Blindfriendly Štvrtok 2. 4. 2020 | Meniny má Zita Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Siedmy Pestrý deň na Partizánskej lúke

 Dňa 16.06.2016 Ing. Peter Šramko, starosta MČ Lamač a poslanec BSK, za účasti hasičov z Dúbravky, Mestských lesov v Bratislave a dobrovoľníkov z Červeného kríža slávnostne otvoril už siedmy ročník súťaží na Partizánskej lúke, ktorý zorganizoval DSS Rozsutec v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja.

 

Ľudia s ťažkým zdravotným postihnutím  súťažili v športovo – poznávacích disciplínach pri poznávaní drevín na Náučnom chodníku, v hode granátom a zmerali si skúsenosti pri poskytovaní prvej pomoci, nacvičovali striekanie  prúdu vody hasičskou hadicou pomocou džberovky. Pri súťažiach im ochotne pomáhali mladí hasiči na čele s veliteľom Dobrovolníckeho hasičského zboru, Dúbravka, Ing. Matejom Filípkom. Náučným chodníkom súťažiacich previedol Mgr. Rudolf Ivičič z Mestských lesov v Bratislave a z Červeného kríža súťažiacich učili umelé dýchanie p. Javorská a p. Žáčiková. Pri nácviku orientácie  v teréne asistovala Mgr. K. Martáková, pri hode granátom K. Mišíková. Víťazov slávnostne dekoroval Mgr. Juraj Marendiak z BSK.
Súťaží sa zúčastnili súťažné družstvá ľudí s ťažkým zdravotným postihnutím z DSS a ZPS Rača, DSS a RS Rosa, DSS Kampino, DSS a ZPB Merema, DSS Báhoň, DSS Plavecké Podhradie, SČK Miletičova, DSSPKM a samozrejme, DSS Rozsutec. Touto cestou ďakujem všetkým odovzdaným a pomáhajúcim kolegom z DSS Rozsutec, ktorí Pestrý deň zorganizovali. V neposlednom rade ďakujem MČ Lamač, Mestským lesom v Bratislave, Dobrovoľnému hasičskému zboru Dúbravka a SČK Miletičova, vďaka ktorým sme mohli Pestrý deň uskutočniť a už teraz sa tešíme spolu s nimi na ďalší ročník.