Blindfriendly Utorok 15. 10. 2019 | Meniny má Terézia Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Silvestrovské oslavy v Bratislave spestrí ohňostroj z hradu

 Tohtoročný Silvestrovský program v Bratislave bude spojený s oslavami 20. výročia vzniku samostatnej Slovenskej republiky a Bratislavy ako jej hlavného mesta. Pre návštevníkov je pripravený bohatý program na Hlavnom aj Hviezdoslavovom námestí, oslavy spestrí ohňostroj z hradu. V utorok 1. januára bude novoročný koncert na Hlavnom námestí. Akcie finančne podporil aj Bratislavský kraj.

 
„Silvestrovské oslavy napriek svojej bujarosti sú v centre mesta rodinným podujatím, kde môžu byť o polnoci v bezpečí aj rodiny s deťmi a mať skvelý zážitok,“ povedal Bratislavský župan Pavol Frešo. Podľa primátora Milana Ftáčnika je novinkou ohňostroj z hradu, o ktorý sa postará Národná rada SR. „Na koncoročnom programe so začiatkom na Hviezdoslavovom námestí o 18:30 a na Hlavnom o hodinu neskôr očakávame asi 40 000 návštevníkov,“ doplnil.

Na Hlavnom námestí vystúpia skupiny Polemic, Hex, Amo & band, Cigánski diabli a maďarská skupina Parno Graszt. Staré Mesto pripravuje na svojom klzisku na Hviezdoslavovom námestí Silvester na ľade. Bratislavčania sa môžu bezplatne korčuľovať od 17. až do jednej hodiny po polnoci. Ešte o hodinu a pol dlhšie tam bude zabezpečený hudobný program. 
 
Novoročný koncert sa rovnako ponesie v znamení osláv 20. výročia hlavného mesta. Festival pod holým nebom so začiatkom o 15:00 bude nielen prehliadkou video produkcie, ktorá poukáže na významné udalosti v živote Bratislavy za ostatných 20 rokov. Na pódiu sa vystriedajú bratislavské kapely, speváci, tanečné súbory, ktoré sú spájané s kultúrnym životom mesta od roku 1993. Vystúpi napríklad džezová legenda Peter Lipa, Bratislava Hot Serenaders či Spevácky zbor mesta Bratislavy.