Blindfriendly Sobota 7. 12. 2019 | Meniny má Ambróz Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

2.miesto pre študentov Gymnázia Karola Štúra v Modre, v súťaži Roadshow 2017

 Do súťaže Roadshow 2017 vyhlásenej Úradom vlády SR sa prihlásilo 25 projektov študentov stredných škôl z celého Slovenska.

 

Projekty hodnotila deväťčlenná odborná komisia zložená zo zástupcov Úradu vlády SR. Pri hodnotení prihliadali na význam projektu pre ten ktorý región, kreativitu a inovatívnosť, ale aj na jeho formálnu správnosť.

Medzi tri najlepšie projekty sa zaradil projekt študentov Gymnázia Karola Štúra v Modre. Projekt s názvom - Zvýšenie kvality prírodovedného vzdelávania formou zážitkového učenia a vybudovanie centra ornitoterapie v regióne Malých Karpát sa umiestil na 2.mieste. Tím „WINGS – Sokoli“ tvorili študenti septimy - Alexandra Liptajová, Diana Moravčíková, Adam Porkert a Ema Nováková. Študenti sa zamerali na zabezpečenie modernizácie učební pre prírodovedné vzdelávanie. V spolupráci so sokoliarskym dvorom Astur, by chceli sprevádzkovať centrum ornitoterapie na hrade Červený kameň.

27.marca 2018 si študenti prevzali ceny v Zrkadlovej sále Úradu vlády. Víťazov súťaže Roadshow 2017 prišiel pozdraviť aj predseda vlády Slovenskej republiky Peter Pellegrini. Ceny odovzdával Peter Kostolný, zástupca vedúceho Úradu vlády SR. Študenti si za druhé miesto odniesli moderné videokamery. Odmenená bola aj škola a to zaujímavou finančnou čiastkou v hodnote 8000 eur na nákup učebných pomôcok.