Blindfriendly  21. 4. 2019 | Meniny má Ervín Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Branný súboj na gymnáziu v Malackách

 Študentský tím štátneho gymnázia v Malackách zvíťazil v krajskom kole branného súboja, ktorý organizovalo Ministerstvo obrany SR na pôde malackého gymnázia 23. marca 2018. Súťažiacich prišiel podporiť aj minister obrany Peter Gajdoš.

 

Jednotlivé tímy 9 stredných škôl Bratislavského kraja súťažili v rôznych disciplínach, v ktorých si otestovali fyzickú zdatnosť i vedomosti z histórie a vojenských dejín Slovenska. Pod vedením profesionálnych vojakov sa venovali i špeciálnym činnostiam, napr. protichemická ochrana, topografia alebo streľba z airsoftových zbraní.

Študentov školy zaujala tiež bohatá ponuka sprievodných podujatí, akými boli informačné stánky, prednášky, diskusie s profesionálnymi vojakmi, dynamické ukážky alebo vystúpenie čestnej stráže.

Ministerstvo obrany SR chce aj týmto spôsobom podporiť vzťah mladých ľudí k vlastenectvu, zvýšiť ich záujem o obranu vlasti a zoznámiť ich zážitkovým spôsobom s prácou profesionálnych vojakov.

Viac:
https://www.mod.gov.sk/41556-sk/v-malackach-si-studenti-zmerali-sily-v-prvych-brannych-subojoch-podporil-ich-aj-minister-gajdos/