Blindfriendly Piatok 24. 5. 2019 | Meniny má Ela Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Činnosť študentskej spoločnosti Young designers pri SOŠ drevárskej

 Študenti SOŠ drevárskej sa pri výbere predmetu podnikania v rámci hodín Aplikovanej ekonómie rozhodli, že využijú štúdiom získané vedomosti a zručnosti v oblasti spracovania dreva a rozhodli sa vyrábať šperky, ktoré najprv sami navrhli.

 

Ako materiál na výrobu slúžia študentom drevené dyhy, ktoré sú v dielňach nadbytočným materiálom. Šperky z viacerých vrstiev drevených dýh doteraz na našom trhu nikto neponúka, sú novinkou. Ako postupujeme? Najprv označíme a vyrežeme požadovanú veľkosť dýh. Drevené dyhy nalepíme na seba vo viacerých vrstvách. Pri ukladaní dýh kombinujeme ich rôzne farebné odtiene. Takýto polotovar zaťažíme a necháme určitú dobu utvrdnúť.Získame hranolček, jeho povrch ešte opracujeme.Z tohto hranolčeka vyrežeme tvar šperku podľa navrhnutého dizajnu v rôznych uhloch, čím získame zaujímavé prírodné farebné efekty.Povrch vyrezaného šperku ešte opracujeme, aby bol hladký a jemný.Nakoniec ho nalakujeme a necháme uschnúť.

Poslednými úpravami sú vyrezanie otvoru na umiestnenie koženej šnúrky resp. tenkého drôteného kolieska. Šperky sú rôznych tvarov a prírodných farebných odtieňov. V rôznych tvaroch šperkov sa prejavuje naša kreativita a nápady. Každý šperk je originálny a jedinečný, čo prezentuje aj heslo našej spoločnosti. Našim výrobným sortimentom sú prívesky, náušnice a náhrdelníky.

Vytvorili sme vlastnú stránku www.youngdesigners.weblahko.sk, ktorá podrobne informuje nielen o našom predmete podnikania, ale jej návštevníci si môžu pozrieť aj katalóg našich výrobkov, video o našej spoločnosti a fotogalériu. Zhotovili sme aj letáky a katalóg o našich produktoch. Pokiaľ ide o spoluprácu s ostatnými študentskými spoločnosťami, naša spoločnosť vytvorila joint-venture YD - Useme s portugalskou spoločnosťou USEME AE a so slovenskou spoločnosťou KAZASS. Pri partnerstve so spoločnosťou KAZASS ide o vzájomnú výmenu a následný predaj tovaru a výrobkov na partnerských školách. Partnerstvo so študentskou spoločnosťou USEME AE je založené na vzájomnej výmene skúsenosti s riadením a fungovaním spoločností, vzájomnej podpore spoločností a reklame. Okrem toho komunikujeme aj s mnohými inými študentskými spoločnosťami z Portugalska - Young innovators, New Ideas, Box to Collect, dina rocha, saniconfort, Green Treeumph, Biosmoke, ICTUS, WorkItOut, Expand It, z USA - so spoločnosťami Cest La Vie, Operation Trade 2K12, z Írska - je to spoločnosť BookBar.

15. marca 2012 sme sa predstavili na veľtrhu študentských spoločností v Žiline. Na veľtrhu sa zúčastnilo vyše 50 študentských spoločností z celého Slovenska. Video o našej spoločnosti si môžete pozrieť na adrese http://youtu.be/NzZmUpX6tYY. Program Študentská spoločnosť na Slovensku zastrešuje nezisková organizácia Junior Achievement.