Blindfriendly Piatok 6. 12. 2019 | Meniny má Mikuláš Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Ďalší ročník Green Bike Tour uzatvorí Župný pohár

 Piaty ročník Kellys Green Bike Tour je posledným zo série pretekov v rámci Župného pohára „Na bicykli deťom“. Cyklisti sa stretnú v sobotu 18.8.2012 na Partizánskej lúke v Bratislave. Spoznáme aj výhercu osobného automobilu.

 
Na sobotných pretekoch čakajú na cyklistov dve trate – pretekári, ktorí si trúfnu na dlhšiu, 75 kilometrov dlhú trať, odštartujú o 10:00. Krátka trať má dĺžku 34 kilometrov, cyklisti na nej odštartujú o 10:30. Aj tento rok sú pripravené preteky pre deti – začnú sa o 10:45. Okrem športovania sa môžu návštevníci tešiť aj na bohatý kultúrno-spoločenský program. Pre deti sú pripravené šmykľavky, trampolína a zaujímavý animačný program. Organizátor zabezpečí aj čistenie údržbu bicyklov, bohatý štartovný balíček a v cieli občerstvenie. Sobotné podujatie vyvrcholí tombolou so začiatkom o 16:30. Pripravených je množstvo zaujímavých športových cien. Každý pretekár, ktorý sa zúčastnil minimálne na štyroch podujatiach Župného pohára, môže vyhrať osobné auto.
 
Tak ako v predošlých ročníkoch pretekov bude aj tentokrát časť výťažku z akcie venovaná najmenším bojovníkom – malým onkologickým pacientom. „Tento cyklomaratón je posledný zo série piatich pretekov v Bratislavskom kraji v rámci Župného pohára „Na bicykli deťom“. Časť výťažku zo vstupného ide na pomoc onkologicky chorým deťom,“ priblížil predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
 
Akciu podporia svojou účasťou aj viacerí herci, speváci či športovci, svoje meno jej prepožičal Peter Sagan. Viac informácií o Kellys Green Bike Tour 2012 možno nájsť aj na web stránke www.nabicyklidetom.sk.
 
Župný pohár aj tento ročník skladal z piatich cyklistických podujatí, medzi ktoré patrili aprílový Kaktus bike Svätojurský MTB maratón, májová Račianska časovka, júnový pretek Okolo Bratislavy a v júli Kaktus bike Svätojurský blesk. Vyvrcholením je zajtrajší Kellys Green bike Tour 2012.