Blindfriendly Piatok 19. 7. 2019 | Meniny má Dušana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Deň finančnej gramotnosti na OA Nevädzová

 Žiaci našej Obchodnej akadémie sa ponorili do sveta financií.

 

V piatok 19. januára 2017 sa žiaci našej Obchodnej akadémie ponorili do sveta financií, aby otestovali nielen svoje praktické zručnosti, ale aj všeobecný prehľad o bankách, podnikaní či o makroekonomických problémoch súčasnej ekonomiky. Všetci druháci a tretiaci sa zapojili do Finančnej olympiády, kde s pomocou vlastnej hlavy, kalkulačky či internetu riešili bežné situácie reálneho života. Volili si napríklad vhodné spôsoby investovania, pokúšali zorientovať v zdravotnom či sociálnom poistení, čo podľa ich vlastných slov často nebolo jednoduché.
Štvrtáci, teda naši maturanti, sa zase zapojili do celoštátnej súťaže z ekonómie a financií pre stredoškolákov s názvom Ekonomická olympiáda. Tu nebolo dôležité ani tak to, čo sa naučili v učebniciach, ale či majú logické ekonomické myslenie a prehľad o tom, čo sa vo svete deje.
Tí najúspešnejší riešitelia oboch olympiád postupujú do ďalšieho kola, kde sa stretnú so svojimi rovesníkmi zo škôl celého Slovenska.