Blindfriendly Pondelok 14. 10. 2019 | Meniny má Boris Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Deň študentov na Strednej odbornej škole v Senci

14. november 2014 sa stal na Strednej odbornej škole v Senci výnimočným. Študenti i učitelia si pripomenuli blížiaci sa štátny sviatok, Deň boja za slobodu a demokraciu a zároveň Deň študentov, usporiadaním športového dňa a imatrikulácie žiakov prvého ročníka.

 
Športový deň na našej škole uvítali najmä žiaci nižších ročníkov, hoci ani tí starší sa nedali zahanbiť. Členovia Žiackej školskej rady pri SOŠ pripravili v spolupráci s učiteľmi telesnej a športovej výchovy klasické i menej tradičné disciplíny, a tie sa stretli s veľkým ohlasom. Či to už bol napríklad turnaj v stolnom tenise, hod na basketbalový kôš, na telesnej výchove také nepopulárne „klikovanie“, či opičia dráha, na každom stanovišti panovala výborná nálada a všetci si užili kopu zábavy.  A keďže človek má harmonicky rozvíjať svoje telo i ducha, žiaci si precvičili aj svoj rozum vo vedomostnom teste o športe. Nakoniec ani nebolo dôležité, kto zvíťazil v jednotlivých disciplínach. Dôležitá bola príjemná uvoľnená atmosféra a radosť z pohybu a priateľského zápolenia.
Spoločne prežitý deň pokračoval imatrikuláciami žiakov prvého ročníka. Starší spolužiaci si pre nováčikov pripravili nielen kultúrny program v retro-štýle, ale aj „ťažké a nesmierne zákerné“ úlohy, ktoré museli chudáci prváci J splniť, ak chceli byť slávnostne imatrikulovaní. Niektorí to zvládli s humorom a nadhľadom, iní so zamračenou tvárou – a keďže byť namrzený sa neopláca, na neúspešných čakal trest. Dievčatá i chlapci dokázali pripraviť zaujímavú akciu, ktorá sa po slávnostnej prísahe vernosti škole skončila spoločným tanečným vystúpením všetkých zúčastnených.
Nie všetky dni v škole môžu byť výnimočné. 14. november 2014 na SOŠ v Senci však medzi takéto dni patrí a sme radi, že sa na našej škole darí usporadúvať akcie, ktoré sú prínosom pre všetkých – žiakov i učiteľov.                                                                                      Ing. Ľubomíra Hrubanová
 
 

Súvisiace dokumenty