Blindfriendly Štvrtok 5. 12. 2019 | Meniny má Oto Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Desiaty ročník Detskej Univerzity Komenského úspešne absolvovalo 278 detí

 Takmer tri stovky detí strávilo sedem týždňov počas letných prázdnin vzdelávaním sa na Detskej Univerzite Komenského. Na dnešnej promočnej slávnosti malým študentom, ktorí dokončili v poradí desiaty ročník detskej univerzity, odovzdali diplomy.

 
„Tento rok Detskú Univerzitu Komenského úspešne ukončilo 278 detí. Veľmi pozitívne hodnotím to, že aj po desiatich rokoch jej fungovania sa ešte stále nájde toľko malých nadšencov, ktorí sa majú chuť vo svojom voľnom čase vzdelávať,“ povedal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
 
Deti z Bratislavského kraja dali aj tento rok prednosť učeniu a časť letných prázdnin obetovali aktívnemu využitiu voľna. Naučili sa aj to, prečo je krv najvzácnejšia tekutina či prečo lietadlo letí. Detská Univerzita Komenského ponúkla svojim študentom aj viaceré sprievodné podujatia a workshopy, napríklad kariérny, architektonický či hip-hopový. 
 
„Záujem detí z roka na rok narastá. Sú deti, ktoré sa na Detskej Univerzite Komenského zúčastňujú niekoľkokrát za sebou. Svedčí to o tom, že aktivity sú na vysokej úrovni,“ myslí si podpredsedníčka Bratislavského samosprávneho kraja Gabriella Németh, ktorá dodala, že BSK bude Detskú univerzitu Komenského propagovať stále viac. „Bola by som veľmi rada, keby sa v budúcnosti okrem bratislavských škôl ešte vo väčšej miere zapájali aj deti zo škôl miest a obcí BSK,“ dodala podpredsedníčka.
 
Detská Univerzita Komenského vznikla v roku 2003 z iniciatívy riaditeľa Divadla Aréna Juraja Kukuru. Zriaďovateľom Arény, v ktorej deti prednášky absolvovali, je Bratislavný samosprávny kraj.