Blindfriendly Utorok 17. 9. 2019 | Meniny má Olympia Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Einstein ide do sveta

V rámci Európskej jari sme využili aj projektové vyučovanie. Žiaci každej triedy 2. a 3. ročníka a bilingválnej triedy 4. ročníka si vyžrebovali jednu krajinu EÚ.

 

všetci dostali rovnaké zadanie:
„Albert sa po rokoch neúnavného bádania strávených v kancelárii patentového úradu rozhodol vziať si voľno. Keďže je to workoholik, bude to len na pár dní, počas ktorých chce spoznať niektoré krajiny EÚ. Berie si so sebou len teóriu relativity, manželku a kufor. Vašou úlohou je pretvoriť svoju triedu na vyžrebovanú krajinu tak, aby ste ho presvedčili stráviť v nej dovolenku. Vaša prezentácia krajiny by mala byť „niečo dynamické, s kostýmami, pohybom, vôňou, zvukom a kulisami“. Určite Vás neprekvapí, že vyučujúcich prírodovedných predmetov by potešila príroda, veda, technika, dejepisárky história, jazykárov aktívne využitie cudzieho jazyka.... My sa však spoľahneme na Vašu kreativitu, Vaším jediným cieľom bude prezentovať „svoju“ krajinu tak, aby workoholika Alberta skutočne zaujala. Prekvapte ho ( aj my sa potešíme...).

Prezentácie jednotlivých krajín sa uskutočnili 7.mája, kedy sa škola po tretej vyučovacej hodine zmenila na malú Európu. Každá trieda sa snažila predstaviť zvolenú krajinu v každej oblasti. Veľa sme sa dozvedeli z histórie a geografie krajín, V Poľsku sme mohli absolvovať autogramiádu vedkyne Sklodowskej, športovkyne Szewinskej a spisovateľa Sapkowskeho, považovaného za jedného z najlepších autorov slovanskej fantasy. Španielsko, Grécko a Bulharsko nás privítali aj plážami s lehátkami a slnečníkmi. V žiadnej krajine sme nehladovali, všetky nás pohostili tradičnými jedlami, či už to bol grécky šalát, bulharská polievka, pastel de nata alebo tradičné moravské koláče. Všetkých oslovili aj anglické raňajky na rušnej londýnskej ulici s vyrobeným dvojposchodovým autobusom a telefónnou búdkou. Zástupcovia mnohých krajín hodnotiacu komisiu učili tancovať národné tance. V Rakúsku a Bulharsku tancu neodolal aj Einstein s manželkou, ktorých výborne zahrali žiaci 1. ročníka.