Blindfriendly Piatok 26. 4. 2019 | Meniny má Jaroslava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

ERAZMUS NÁM DÁVA KRÍDLA...

 V dňoch od 14. do 20. októbra sme hostili študentov a ich pedagógov z Litvy, Talianska a Česka. Koná sa tak v rámci programu Erazmus + K2 pod názvom „Atraktivity nášho regiónu“. Projekt je zameraný na prácu s prostriedkami IKT a prostriedkami digitálnej komunikácie.

 

Zapojené školy  aktívne využívajú  IKT pri práci na spoločných výstupoch projektu, komunikujú na diaľku formou online stretnutí, zdokonaľujú svoje jazykové zručnosti v anglickom jazyku, poznávajú život, tradície, kultúru a pamiatky partnerských krajín, zdokonaľujú sa v odborných vedomostiach v oblasti geografie a cestovného ruchu, zvyšujú podporu a propagáciu regionálneho cestovného ruchu a kultúrneho dedičstva príslušnej krajiny. V rámci projektu, ktorého realizácia je naplánovaná na 24 mesiacov, sa uskutočňujú projektové stretnutia  v každej účastníckej krajine. V minulom školskom roku žiaci spoznali Finale Ligure v Taliansku a České Budějovice v Česku.  Tento rok sme partnerov privítali u nás na Slovensku. Ukázali sme im Bratislavu, Červený Kameň, jaskyňu Driny a Bojnice. V júni nás čaká cesta do Litvy.  Ďakujeme pánovi Viskupičovi, ktorý nás prijal na pôde nášho zriaďovateľa, čo si všetci veľmi vážime.  Okrem bohatého programu nás najviac tešia nové priateľstvá, ktoré vznikali počas celého týždňa.  Za bezchybnú organizačnú prácu touto cestou ďakujem p.Púčikovej a p. Beleščákovi, ktorí mali celú akciu na starosti.
Ing Mókosová r.š.