Blindfriendly Sobota 18. 1. 2020 | Meniny má Bohdana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Gymnazisti z Einsteinovej získali ocenenie v medzinárodnej súťaži PlayEnergy

 Študenti 3. D triedy bilingválnej rusko-slovenskej sekcie Gymnázia Alberta Einsteina v Bratislave pod vedením vyučujúcej fyziky a ruského jazyka získali v medzinárodnej súťaži PlayEnergy organizovanej spoločnosťou Enel, 2. miesto v národnom kole a 1. miesto v regionálnom kole kategórie stredných škôl so svojim projektom Po stopách energie v Rusku.

 

Do súťaže sa zapojilo 200 škôl zo Slovenska. Súťažný projekt bol spracovaný vo forme web stránky enerusko3d.webnode.sk, a zároveň aj ako výukový fyzikálny film. Úlohou bolo poskytnúť informácie o najaktuálnejších témach, a to o energii, o vede a o životnom prostredí v Rusku. Web stránka poskytuje aj zaujímavé informácie o alternatívnych zdrojoch energie, doprave, o prvej veternej elektrárni v Kryme, o atómových a vodných elektrárňach, o využití slnečnej energie, o ekologických katastrofách a ochrane životného prostredia. Dňa 21. 6. 2010 sa študenti a pedagógovia zúčastnia na slávnostnom udeľovaní cien víťazom národného kola súťaže v priestoroch divadla Aréna v Bratislave.