Blindfriendly Utorok 28. 1. 2020 | Meniny má Alfonz Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Gymnazisti z Malaciek na festivale hrali hru „Pýcha a Predsudok“

 Dňa 22.3.2012 sa v aule University Konštantína Filozofa v Nitre konal 13. ročník divadelného festivalu v anglickom jazyku. Už po 4-krát sa tohto festivalu aktívne zúčastnili aj žiaci Gymnázia v Malackách .

 

Žiaci III.A triedy na festivale uviedli svoje najnovšie divadelné predstavenie v anglickom jazyku, ktoré nazvali „Pýcha a Predsudok“. Po predchádzajúcich ročníkoch, na ktorých sa naši žiaci prezentovali moderným prevedením klasických rozprávok – Mrázik, Aladinova lampa a Červená čiapočka, sa tento festival niesol v duchu trochu vážnejšej témy, mottom festivalu bol citát „Sme vzdelaní, ale zlí“. Malackí gymnazisti danú tému reprezentovali prostredníctvom hlavnej postavy – Taylora. Ľudia majú tendenciu odsudzovať ľudí, ktorých ani nepoznajú. Toto je presne prípad Taylora, školskej hviezdy. Ten nie je vôbec nadšený predstavou spolupráce na školskom projekte s ľuďmi, ktorých pozná len z rečí iných. Podľa neho bude medzi bifľošom, problémovou študentkou a rozmaznanou dcérou miestneho starostu neuveriteľne trpieť. Nakoniec sú však okolnosti úplne iné.

Hlavnú rolu Taylora výborne stvárnila Katka Drinková, ktorá svojim výkonom zaujala porotu, vysoko hodnotili jej výslovnosť , ale aj herecké nadanie. Predstaveniu okrem slovnej pochvaly bolo udelené aj ocenenie v podobe certifikátu za NAJLEPŠÍ JAZYKOVÝ PREJAV NA SCÉNE.