Blindfriendly Streda 26. 2. 2020 | Meniny má Viktor Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Mobilita Senčanov v Nórsku

 Stredná odborná škola, Kysucká 14 v Senci sa v dňoch 22. marca až 29. marca 2015 zúčastnila prvej mobility v nórskom Bergene v rámci Štipendijného programu EHP Slovensko. V snahe pokračovať v tradícii projektovej činnosti sa na seneckej strednej škole vypracoval projekt s názvom Praktické vzdelávanie študentov a učiteľov. Financovanie projektu je zabezpečené z grantu EHP, z prostriedkov štátneho rozpočtu Slovenskej republiky a tiež s podporou BSK.

 
Projekt začal v januári 2015 a bude trvať do februára 2016. Je určený žiakom tretieho ročníka SOŠ Senec, študijného odboru škola podnikania. Podľa plánu bilaterálnej spolupráce medzi Strednou odbornou školou v Senci a Åsanevideregående skole v Bergene v Nórsku sa orientuje na plánovanie a manažovanie v cestovnom ruchu založenom na regionálnych možnostiach v oboch partnerských krajinách - v Nórsku a na Slovensku s využitím rôznych marketingových nástrojov.
Prvá mobilita seneckej školy v nórskom Bergene sa uskutočnila v zložení šiestich žiakov a štyroch pedagógov. Výsledkom mobility sú nielen krásne zážitky, ale najmä zozbieraný materiál, s ktorým sa bude ďalej pracovať vo výučbe na hodinách ekonomické cvičenia vo vybranej firme, marketingu a anglického jazyka. Prostredníctvom internetu sa budú nadviazané osobné kontakty so žiakmi z partnerskej školy v Bergene ďalej prehlbovať, čím sa precvičia a rozšíria komunikačné zručnosti žiakov v anglickom jazyku.