Blindfriendly Štvrtok 5. 12. 2019 | Meniny má Oto Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Na Gymnáziu Ivana Horvátha v Bratislave sa realizoval „Projekt Educate Slovakia“.

 Projekt zastrešuje najväčšia medzinárodná študentmi riadená organizácia na svete AIESEC.

 

Trval celý pracovný týždeň od 5.2.2018 – 10.2.2018. Projekt zastrešuje najväčšia medzinárodná študentmi riadená organizácia na svete AIESEC.
Tento školský rok boli prednášky, diskusie a prezentácie vedené štyrmi lektori: Semih Gul z Turecka,Thaís Matos z Brazílie, Berfin Cengiz z Turecka a Amjed Marzook zo Srí Lanky.

Cieľom projektu bolo:
• Rozšíriť kultúrne povedomie o Turecku, Srí Lanke a Brazílií medzi žiakmi
• Spestriť výučbu anglického jazyka
• Objaviť a rozvíjať svoj potenciál
• Viesť diskusie o globálnych problémoch
• Priblížiť sociálnu, ekonomická, politickú a kultúrnu situáciu vo svojich krajinách

Komunikačným jazykom bola: angličtina
Miesto konania: učebňa A3 v mimoškolskom pavilóne a č. 04 v hlavnej budove vybavené s IKT. Dochádzka jednotlivých tried počas týždňa sa riadila podľa mimoriadneho rozvrhu.

Následne sa dňa 11.2.2018 v objekte Starej tržnice konalo stretnutie „Global village“, na ktorom sa zúčastnilo 40 stážistov z 15 krajín, ktorí v tomto roku pôsobili na bratislavských školách. Na podujatí mali možnosť naši študenti viesť so stážistami neformálne rozhovory a ochutnať jedlá, ktoré pre žiakov na ochutnávku pripravili.
Stážisti pochválili prístup žiakov k hodinám, ich prácu vo forme prezentácií, ako aj vysokú úroveň anglického jazyka. Nadobudnuté vedomosti a zručnosti ako aj bohaté skúsenosti budú mať študenti možnosť využiť naďalej nielen na hodinách anglického jazyka.
V priebehu projektu našu školu navštívila Ružinovská televízia a pripravila krátku správu na záver svojho večerného spravodajstva. Posielame odkaz k TV šotu:
http://www.tvr.sk/tvprogram/ruzinovske-spravy/ruzinovske-spravy/2018-02-07-173000

RNDr. Oľga Kubánková, koordinátor projektu