Blindfriendly Piatok 13. 12. 2019 | Meniny má Lucia Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Na Záhorí si pripomenuli Deň Európy

 Vo štvrtok 6. mája 2010 bolo na Gymnáziu v Malackách rušno, celý deň bol venovaný podujatiu "Deň Európy" s témou Európsky rok boja proti chudobe a sociálnemu vylúčeniu. Na slávnostnom otvorení sa zúčastnila podpredsedníčka Bratislavského samosprávneho kraja PhDr. Gabriella Németh.

 

Témami, ktoré žiaci predložili publiku boli: extrémna chudoba - multimediálne ukážky, obyvatelia na okraji spoločnosti - postrehy z návštevy azylového centra v Betánii a detského domova v Rohožníku, sociálna náuka cirvi - prehľad sociálnej starostlivosti na Slovensku a vo svete boli odprezentované v multimediálnych učebniach a na interaktívnych tabuliach v anglicko a nemeckom jazyku. Fair Trade - multimediálne prezentácie "Človek v ohrození", "Spolu, zodpovedne a spravodlivo" prebiehali simultánne , praktická ukážka výrobkov Fair Trade.

Súčasťou podujatia boli sprievodné akcie vo forme výstavky odbornej literatúry, fotografií na tému: Slováci európskeho formátu, didakticko-náučná hra Pexeso, matematicko-geografická súťaž pre 4-členné tímy.  

Gymnázium v Malackách je jedinou štátnou strednou školou v Malackách. Preto prevažná väčšina pedagógov, lekárov, právnikov, ekonómov, inžinierov, ... v celom tomto regióne sú absolventi práve tejto školy. Toto je najväčší a najdôležitejší prínos gymnázia pre Malacky a ich široké okolie. Dnes má škola obrovský kapitál. Vynikajúcich pedagógov a skvelých študentov.