Blindfriendly Sobota 18. 1. 2020 | Meniny má Bohdana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

OBCHODNÁ AKADÉMIA Račianska 107 & KOMENSKÉHO INŠTITÚT

Prváci a druháci, ktorí navštevujú Obchodnú akadémiu na Račianskej 107 v Bratislave majú možnosť na predmete osobnosť žiaka vzdelávať sa iným spôsobom ako minulý školský rok.

 

Je to hlavne vďaka tomu, že ich vyučujúca a zároveň riaditeľka školy Mária Mydlová bola prijatá do Komenského inštitútu, ktorý zahŕňa desať mesiacov vzdelávania, praktických skúseností , letnej školy,  víkendové workshopy, webináre, mentoring a vlastný pedagogický mikroprojekt.
Mikroprojekt je zameraný na vytvorenie priestoru pre žiakov, v ktorom majú možnosť osobnostne rásť, tímovo spolupracovať, zlepšovať svoje komunikačné a prezentačné zručnosti.  Súčasťou je metodická príručka ponúkajúca množstvo aktivít, ktoré súvisia s danými témami.  Po obhájení mikroprojektu bude táto príručka voľne dostupná na stránke školy.
Pridanou hodnotou vzdelávania v Komenského inštitúte je tím profesionálnych organizátorov, vynikajúci lektori a inšpiratívni „spolužiaci“ z celého Slovenska, vďaka ktorým sa zmeny v škole dajú robiť hneď a dokonca  aj s finančnou podporou.