Blindfriendly Streda 24. 4. 2019 | Meniny má Juraj Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Označenie storočnica pre gymnázium v Malackách

Francúzsky inštitút na Slovensku spoločne s francúzskou Misiou k storočnici I. svetovej vojny a MŠ SR pridelili vzdelávacej inštitúcii Gymnázium, Ul. 1. mája 8, Malacky označenie Storočnica „Centenaire" v súvislosti so zapojením sa do projektu.

 

„I. svetová vojna a osobnosť generála M. R. Štefánika" 
Označenie storočnica vytvorila Misia k storočnici I. svetovej vojny.  Táto  organizácia bola zriadená vládou Francúzskej republiky s cieľom podporiť kvalitné projekty vytvorené v rámci príprav 100. výročia  I. svetovej vojny. Uvedené označenie slúži na odlíšenie najinovatívnejších, najkvalitnejších, najoriginálnejších a najlepšie štruktúrovaných projektov.
V rámci projektu, okrem iného, diskutovali študenti  školy o pôsobení M. R. Štefánika
vo Francúzsku priamo s Joël Diazom - predsedsedom združenia l'Amicale Paulhanaise Autour de Stefanik vo Francúzsku. V rámci telekonferencie, ktorá prebiehala vo francúzskom jazyku, odzneli významné fakty zo života a diela M. R. Štefánika a prebehla živá diskusia o diele „Znovuobjavené meno Štefánika“ autorky Claire Alric Devèz.
Nemenej zaujímavá bola odborná prednáška o pôsobení M. R. Štefánika v Rumunsku. Priamo na pôde školy na túto tému so študentmi diskutoval Doc. PhDr. P. Kopecký, CSc. - bývalý mimoriadny splnomocnený veľvyslanec SR v Rumunsku.
Vysoko hodnotnou bola diskusia s riaditeľom campusu politických vied pre strednú a východnú Európu vysokej školy v Dijone pánom Lukášom Macekom, ktorý prijal pozvanie vedenia školy a študentom gymnázia priblížil  rok 1918 nie len z pohľadu Československa, ale tiež Francúzska a pútavým spôsobom zhodnotil povojnový vývoj československo
a slovensko – francúzskych vzťahov.

Súvisiace dokumenty