Blindfriendly Piatok 19. 7. 2019 | Meniny má Dušana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Podujatia marca mesiaca knihy a Týždňa slovenských knižníc navštívilo viac ako 1000 návštevníkov

Viac ako tisíc návštevníkov navštívilo marcové podujatia a Týždeň slovenských knižníc v Malokarpatskej knižnici v Pezinku.

 

Prevažovali najmä detskí návštevníci, ktorých bolo viac ako 950. Knižnica pripravila 47 podujatí, na každý deň aspoň jedno. Na besedách sme privítali Oľgu a Ľubomíra Feldekovcov, Petra Krištúfka, Petru Nagyovú-Džerengovú, Juraja Šeba aj tohtoročných finalistov Ceny Jána Johanidesa a ceny Anasoft Litera – Janu Juráňovú a Maroša Krajňáka. S deťmi prišiel o tajomstvách vesmíru rozprávať astronóm Dušan Kalmančok, o ochrane zvierat sme hovorili s o. z. Psia duša a s tromi psíkmi. Deň ľudovej rozprávky sme oslávili podujatiami pre základné školy. Pokračoval úspešný cyklus Voda, čo ma drží pod vodou pre deti materských, základných aj špeciálnych škôl. Pre seniorov sme spustili druhý cyklus tréningov pamäti.

Posledný marcovo-aprílový týždeň, venovaný slovenským knižniciam, sme pripravili úvod spoločného podujatia bratislavských verejných knižníc Jarný maratón s knihou, na ktorom sme privítali spisovateľa Petra Krištúfka, prekladateľa úspešných kníh pre deti Juraja Kubicu, spoluautorky knihy a nového slovenského večerníčka Mimi a Líza - Katarínu Kerekešovú a Zuzanu Polonskú. Týždeň slovenských knižníc bol ukončený nocovaním v knižnici a tak sa aj Pezinok pripojili k medzinárodnému podujatiu na podporu čítania Noc s Andersenom.