Blindfriendly Utorok 20. 8. 2019 | Meniny má Anabela Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Pozývame Vás na diskusiu a putovnú európsku výstavu SPARKS

V mene koordinátorov projektu SPARKS na Slovensku vás pozývame k účasti na 6 vedeckých kaviarní pod názvom: Science x Sparks Espresso a prehliadke európskej putovnej výstavy SPARKS.

 

V mene koordinátorov projektu SPARKS na Slovensku vás pozývame k účasti na 6 vedeckých kaviarní pod názvom: Science x Sparks Espresso a prehliadke európskej putovnej výstavy SPARKS.
V priestoroch Univerzitného vedeckého parku Univerzity Komenského v Bratislave sme 13. januára otvorili putovnú európsku výstavu SPARKS, ktorej cieľom je podnecovať angažovanosť obyčajných ľudí vo vede, výskume a inováciách.

Jednotlivé inštalácie približujú príbehy obyčajných ľudí, ktorí vďaka technologickému pokroku a vlastnému zanieteniu vytvorili rôzne inovácie a združili skupiny ľudí s cieľom vyriešiť problém, ktorému čelia.

Výstava tematicky pokrýva oblasť zdravia, biológie a životného prostredia a práve na tieto témy, by sme chceli s Vami diskutovať počas 6 vedeckých kaviarní pod názvom: Science x Sparks Espresso.

Kaviarne sa budú konať každú stredu o 11:00 od 1. februára do 8. marca.

Prvá bude venovaná téme: Technológie pre pochopenie autizmu

Pochopiť človeka, ktorý žije s autizmom nie je vôbec jednoduchá úloha. Na pomoc však postupne prichádzajú najrôznejšie technológie, ktoré nám otvárajú dvere do sveta autistov, aby sme im nielen porozumeli, ale dokázali s nimi aj lepšie komunikovať.

Počas našej skrátenej verzie vedeckej kaviarne - vedeckého espressa - budeme v rámci spolupráce slovenskej výstavy projektu Sparks a portálu Science.sk diskutovať o tom, aké technológie a moderné prístupy zbližujú náš svet so svetom autistov.

Hostia:
Mikuláš Štubňa zo Spoločnosti pre pomoc osobám s autizmom SPOSA Bratislava
Martin Baláž z Ústavu dizajnu Fakulty architektúry SAV

Srdečne  Vás pozývame.

Súčasťou prednášky bude aj moderovaná prehliadka výstavy.
Vstup na diskusiu a výstavu je zdarma. Máte záujem o komentovanú, alebo skupinovú prehliadku? Napíšte nám https://sparksnaslovensku.wordpress.com/kontakt/

SPARKS: "Von z laboratória: Urob-si-sám vedecká revolúcia"
Výstavu, ktorá vznikla ako súčasť európskeho projektu Sparks objavujúceho nové spôsoby ako ľudí zapájať do vedeckého výskumu a inovácií, môžete na Slovensku vidieť od 13. januára do 13. marca 2017. Do roku 2018 precestuje 29 múzeí, vedeckých centier a výskumných inštitúcií naprieč Európou.
Na Slovensko vám podobu vedeckej revolúcie prináša spoločnosť Neulogy, a.s. Výstavu nájdete v priestoroch Univerzitného vedeckého parku Univerzity Komenského v Bratislave v Mlynskej doline.
Ak vás zaujímajú vedecké experimenty, zdravie a najnovšie technológie, ktoré vyvinuli bežní ľudia, príďte sa inšpirovať úspešnými príkladmi z celej Európy.
Viac info na: www.sparksnaslovensku.wordpress.com