Blindfriendly Štvrtok 5. 12. 2019 | Meniny má Oto Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Rozmýšľaj o podnikaní už na strednej škole

 V mesiaci jún 2018 uskutočnila mimovládna organizácia JCI-Slovensko v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom dve zaujímavé prednášky spojené s diskusiou na SŠ v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja. Na stredné školy prišli úspešní startupisti , ktorí začali so svojím podnikaním už počas štúdia na SŠ.

 

Ich príbehy "sme priniesli" na Strednú odbornú školu v Ivanke pri Dunaji a Obchodnú akadémiu na Dudovej ulici v Bratislave, kde sa stretli s veľkým záujmom. Prvým z  nich bol Ivan Šodor so startupom GrowBox, ktorý sa v roku 2016 stal víťazom súťaže Slovak Student Startup Cup 2016 v kategórii Životné prostredie, zelené technológie. Druhým bol Adrián Páleš so startupom Ridelo, ktorý získal spolu so svojim kolegom medailu v prestížnej súťaži mladých inovátorov v americkom Houstone.
Týmto projektom chcú JCI-Slovensko a Bratislavský samosprávny kraj motivovať študentov všetkých stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK, že jednou z ciest po skončení štúdia na SŠ je aj rozvoj svojho vlastného biznisu a práve takýto mladí prednášajúci sú dôkazom toho, že sa to dá.