Blindfriendly Utorok 15. 10. 2019 | Meniny má Terézia Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

SOŠ záhradnícka Gustáva Čejku Malinovo na výstave FLÓRA Bratislava 2014 opäť úspešná

Naša škola sa už tradične zúčastnila 35. ročníka výstavy kvetov a záhradníctva FLÓRA Bratislava 2014. Svojou floristicko-záhradníckou expozíciou v štýle retro prispela k príjemnej atmosfére, vytvorenej nádherou a rôznorodosťou kvetín i drevín. Kolegovia i žiaci podonášali staré hrnčeky, lavóry, vedrá, košíky, lampáše, hoblíky, ale i starý bicykel a trojkolesový vozík, do všetkých vecí zakomponovali rezané či črepníkové kvety. Naša krásne živá a pestrá expozícia bolo v tomto roku ocenená 2 čestnými cenami – Čestnou cenou ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR a Čestnou cenou starostu MČ Bratislava – Petržalka.

 
Žiačka Jaroslava Lenčéšová z 3. študijného ročníka nás reprezentovala v 19. ročníku prestížnej floristickej súťaže FLÓRA CUP 2014 vo viazaní a aranžovaní kvetov v kategórii Junior, tento rok vo Vintage style. Svoju zručnosť, nápaditosť a kreativitu ukázala v aranžovaní svadobnej kytice, kúzlo starých čias vytvorila zosadenou nádobou vhodnou na terasu domu, pripravila i dekoráciu konferenčného stolíka a tajnú úlohu. Naša reprezentantka sa vo Flóra Cupe 2014 umiestnila na vzácnom 3. mieste.
Tohtoročná reprezentantka Jaroslava Lenčéšová a vlaňajšia víťazka Flóra Cupu 2013 Loreta Solgayová predviedli návštevníkom výstavy i trendové ukážky aranžovania kvetov na pódiu.
 
 
 
 
Zapísala Mgr. Monika Ignácová. riaditeľka SOŠ záhradníckej G. Čejku Malinovo