Blindfriendly Streda 26. 2. 2020 | Meniny má Viktor Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

SPŠ strojnícku navšívila delegácia Ministerstva školstva, mládeže a telovýchovy Českej republiky

Dňa 21.01.2011 navštívila Strednú priemyselnú školu strojnícku na Fajnorovom nábreží v Bratislave delegácia Ministerstva školstva, mládeže a telovýchovy Českej republiky.

 

Viedol ju námestník Ministerstva školstva, mládeže a telovýchovy ČR Ladislav Němec, ktorý je zodpovedným za všeobecné, odborné a ďalšie vzdelávanie a námestník Kryštof Hajna zodpovedným za európske záležitosti. Českú delegáciu sprevádzal štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pán Jaroslav Ivančo, a riaditeľ odboru stredných a jazykových škôl pán Igor Gallus. Hostí v aule školy oficiálne privítal riaditeľ školy, Felix Dömény a riaditeľ odboru školstva, mládeže a športu BSK Roman Csabay.

V rámci spoločného stretnutia delegácie s vedením školy odznela prezentácia školy o bohatej histórii školy a následne sa uskutočnila výmena skúseností v oblasti stredoškolského vzdelávania. Po prezentácii sa delegácia presunula na prehliadku do moderných odborných učební, ktoré boli vybudované na základe medzivládnej dohody Ministerstva školstva Francúzskej republiky, Ministerstva školstva Slovenskej republiky a spoločnosťou PSA –Peugeot, Citroen Slovakia v roku 2008. Zaujímavá a živá odborná diskusia prebiehala medzi hosťami delegácie a študentmi školy v učebniach Automatizácie, Pilotáže ako aj Metrológie.