Blindfriendly Piatok 26. 4. 2019 | Meniny má Jaroslava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Stredná odborná škola Farského 9, Bratislava zorganizovala Deň indonézskej kuchyne

Deň 15.11.2013 sa v SOŠ, Farského 9 niesol v znamení výnimočnej gastronomickej akcie – Dňa indonézskej kuchyne.

 

Myšlienka zorganizovania takéhoto špeciálneho gurmánskeho dňa vznikla pri návšteve jeho excelencie veľvyslanca Indonézskej republiky Džumantora Purba na praktickej časti maturitných skúšok študijných odborov kuchár, čašník, servírka v apríli 2013.

 

Vďaka osobnej iniciatíve pána Gustáva Murína, známeho spisovateľa, priateľa pána veľvyslanca sa pretavila myšlienka zorganizovania Dňa indonézskej kuchyne do reality.

 

Riaditeľ školy PaedDr. Jozef Horák s kolektívom spolupracovníkov pripravil scenár tohto podujatia, ktorý potom diplomaticky ženský spolok Indonézskej ambasády p. Tio Sarum Paet a pani Eliana Sitepo pod vedením šéfkuchára pána Jusufa a ostatných zamestnancov uviedli v podobe pripraveného menu.

 

Pred podávaním indonézskych špecialít sa uskutočnilo slávnostné zahájenie za účasti pána veľvyslanca a jeho sprievodu, zástupcov zriaďovateľa p. Mgr. B. Lukáčovej, riaditeľky odboru stratégie, územného rozvoja a riadenia projektov a p. PhDr. Stanislava Brunu, riaditeľa odboru implementácie SO/RO pre OPBK a p. Gustáva Murína.

 

Po štátnych hymnách Indonézie a Slovenska sa prihovorili zamestnancom a žiakom školy riaditeľ školy a pán veľvyslanec. S potešením prijali zorganizovanie Dňa indonézskej kuchyne a spoločne potvrdili, že táto akcia nebude len nejakou jednorázovou epizódou, ale že obidve strany majú záujem o vytvorenie tradície s osobitným zreteľom na vzájomné spoznávanie kultúr, do ktorej patrí aj oblasť gastronómie a cestovného ruchu. Slávnostné otvorenie spríjemnilo vystúpenie tanečníc z Indonézie s ukážkou typických tanečných kreácií.

 

A teraz už, čo sa vlastne podávalo:

 

 

Polievka: Indonézska kuradia podávaná so zeleninou, omáčkou sambal oelek a krevetovými chipsami

Predjedlo: Kuracie satay podávané s orieškovou omáčkou a s ryžovým koláčom „lontong“

Hlavné jedlo: Gado-gado - zmiešaná varená zelenina, ryžový koláč „lontong“, vyprážané tofu, tempe, vajíčka, preliate orieškovou omáčkou podávané s krevetovými chipsami

Dezert: pisang goreng – chrumkavý vyprážaný banán.

 

 

 

PaedDr. Jozef Horák

riaditeľ školy