Blindfriendly Piatok 20. 9. 2019 | Meniny má Ľuboslav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Stretnutie s priateľmi

 Na SOŠ hotelových služieb a ochodu sa konal „TÝŽDEŇ POĽSKEJ KUCHYNE“

 

V dňoch od 22. do 26. 5. 2017 sme sa na SOŠ hotelových služieb a obchodu, Na pántoch 9, Bratislava stretávali s našimi priateľmi zo Zespól Szkól Gastronomycznych z Krakova. V skutočnosti sa konal „TÝŽDEŇ POĽSKEJ KUCHYNE“ v rámci dohôd oboch škôl o výmenných pobytoch žiakov z odboru kuchár, čašník. Hlavným cieľom výmenných pobytov bolo podporiť odbornú prípravu žiakov vo zvolenom študijnom odbore, poznať tradície a aj nové trendy v gastronómii oboch krajín. Pod pedagogickým dozorom majstrov odbornej výchovy kuchári denne pripravovali v Bratislave aj v Krakove chutné jedlá a čašníci – servírky k vzorne upraveným stolom pozývali hostí, študentov, ktorých obsluhovali. Z roka na rok vidíme stúpajúcu tendenciu odbornej prípravy žiakov o čom svedčia hodnotenia zo strany zúčastnených hostí.
Súčasťou pobytu našich priateľov z Krakova bolo zoznámiť ich s históriou nášho hlavného mesta Bratislavy a okolia, tiež ďalším miestami slovensko-rakúskeho pohraničia.
Zúčastnili sa zaujímavých podujatí  kultúrno-spoločenského života v Bratislave – Klub VIP Slovenka – vernisáž k ankete Slovenka roka 2016.
Celý projekt bol obojstranne prospešný a predznačil  výmenným pobytom žiakov perspektívnu budúcnosť.