Blindfriendly Utorok 15. 10. 2019 | Meniny má Terézia Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Študenti Gymnázia A. Bernoláka v Senci zbierajú cenné skúsenosti v robotických súťažiach

Na začiatku bola snaha obohatiť vyučovanie informatiky a techniky o robotiku. S tým sú spojené aj nemalé finančné náklady. Projekt “S robotmi spracujeme odpad” bol úspešný v grantovej výzve Nadácie Volkswagen a jeho realizácia bola finančne podporená prostriedkami z rodičovského združenia a dotáciou mesta Senec. Vďaka projektu má škola svoju robotickú LEGO herňu.

 
Prvé kroky s robotickými stavebnicami LEGO Mindstorms boli opatrné, nasledovali čoraz kreatívnejšie projekty a v roku 2015 sa žiaci z krúžku robotiky pod vedením  PaedDr. Martiny Kobolkovej zapojili do prvej súťaže – Letnej ligy FLL. V septembri bol tím posilnený o primánov a pridalo sa aj niekoľko detí zo škôl seneckého okresu.
Povzbudení prvými úspechmi si žiaci navštevujúci krúžok robotiky preverili svoje konštruktérske a programátorské zručnosti, súťaživosť a tímového ducha v 2 súťažiach: G-ROBOT a First Lego League.
Trojčlenné tímy primánov v zložení Svätoslav Bollo, Matúš Buček, Jakub Doboš, Róbert Nemeček, Michal Štofa a Rudko Vadovič bodovali v Martine – súťaž G-robot, kategória Staviame Slovensko.
Tím Gymnázia Antona Bernoláka Senec v zložení Dalibor Batěk, Matej Čerňan, Jakub Doboš, Martin Holec, Matej Kočalka, Tim Köppl, Mario Mika, Lukáš Mikulec a Kristián Porzer sa v regionálnom kole turnaja First Lego League v Bratislave umiestnil na veľmi peknom piatom mieste.