Blindfriendly Utorok 15. 10. 2019 | Meniny má Terézia Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Úspech Gymnázia A. Einsteina v zahraničí

Skupina študentov Gymnázia Alberta Einsteina sa nedávno vrátila z Moskvy. V hlavnom meste Ruskej federácie sa už šiestykrát zúťastnili na súťaži, ktorú organizuje družobná škola Danko pod názvom Budúcnosť Ruska. Tento rok bola súťaž venovaná Roku ochrany prírody. Naši študenti boli veľmi úspešní, na súťaži obsadili 1. miesto. Môžu byť na seba hrdí, veď súťažili s ôsmimi ruskými školami ako jediný zahraničný hosť.

 
Súťaž pozostávala z dvoch častí. V prvej študenti prezentovali prácu gymnázia v environmentálnej oblasti. Mali o čom hovoriť, veď Gymnázium A. Einsteina je nositeľom titulu Zelená škola. Každoročne organizuje množstvo aktivít (Deň Zeme, separovanie odpadu, pobyt študentov v Centre ekologickej výchovy Rýchory, spolupráca so Živicou, účasť na aktivitách medzinárodnej organizácie Zelená planéta...). Porotu zaujali výsledky ekologického projektu, ktorý bol v gymnáziu realizovaný v minulom školskom roku. Končil výrobou vlastného ekologického papiera. V druhej časti súťaže museli žiaci stvárniť tému umeleckou formou. Na javisku sa spievalo, tancovalo, ale aj hralo divadlo. K víťazstvu im pomohla rozprávková scénka, kde stvárnili les, zanedbaný ľuďmi, ktorému prišli na pomoc deti. Súčasťou projekcie bolo krátke humorné video, zamerané na separáciu odpadu. Do záveru vystúpenia zakomponovali študenti ľudový tanec, Tancovala Zuzka Vidová, očarila celé obecenstvo.
Pobyt v Moskve bol krátky, no intenzívny. Za desať dní sa študenti vrátili na miesta, s ktorými sa zoznámili počas študijného pobytu v júni minulého roku na Štátnom inštitúte A. S. Puškina, spoznali aj ďalšie nové miesta. Stihli si poobzerať to najkrajšie, čo im zasnežená Moskva dokázala ponúknuť. Nezabudnuteľným pre nich zostane zážitok z exkurzie do Jasnej Poľany, kde žil vynikajúci ruský spisovateľ L. N. Tolstoj. Istý čas bol jeho lekárom Slovák D. Makovický. Zaujímavou bola pre študentov návšteva strednej školy slovensko-ruského priateľstva, s ktorou nadviazali prvé kontakty. Veria, že v budúcnosti budú s jej žiakmi spolupracovať na rôznych projektoch, realizovať vzájomnú výmenu študentov. Už teraz sa na to tešia.    
 
 
                                                       PhDr. Eva Vrbanová