Blindfriendly Utorok 22. 10. 2019 | Meniny má Sergej Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Úspech malackých gymnazistov na The World Festival of Creativity in Schools

 Na svetovom hudobnom festivale v Sanreme hudobná skupina malackého gymnázia zvíťazila vo svojej kategórii a zároveň získala hlavnú cenu festivalu. Takýto úspech nikto z domácich nečakal.

 

Riaditeľka školy RNDr. Elena Krajčírová je nesmierne hrdá, že zo Sanrema priviezla víťazný tím, pretože ich súpermi boli hudobné skupiny s dlhoročnou tradíciou. Hudobné i spevácke výkony, ale najmä cit a srdce, ktoré do svojho prejavu malackí gymnazisti vložili, “dobili” Sanremo. XIV. ročník The World Festival of Creativity in Schools sa konal v dňoch 2.- 6. mája 2012 v divadle ARISTON. Zúčastnili sa na ňom hudobné a tanečné súbory z celej Európy. Malačania sa do finále prebojovali jediní zo Slovenska.

Festival sa konal pod záštitou prezidenta republiky a ďalších významných regionálnych, národných i medzinárodných inštitúcií. Odbornú porotu tvorili svetovo uznávané osobnosti z hudobného sveta. Festivalom žilo celé mesto a jeho obyvatelia i turisti veľmi úprimne podporovali všetkých účastníkov festivalu. Malačania patrili medzi najmenej početné národné tímy, ale napriek tomu zaujali i v uliciach. Festivalu bola venovaná veľká mediálna pozornosť zo strany regionálnych, ale i celoštátnych denníkov a televízií.