Blindfriendly Sobota 18. 1. 2020 | Meniny má Bohdana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Úspechy SOŠ chemickej na SOČ-ke

 Asi najznámejšia súťaž odbornej vyspelosti žiakov je stále Stredoškolská odborná činnosť. Ako každý rok, aj v tomto školskom roku prezentovali 4 žiaci SOŠ chemickej svoje najnovšie zistenia z oblasti vedy a techniky.

 

Už názvy prác "Izolácia mikroorganizmov zo životného prostredia schopných rozkladať vybrané liečivá" a "Ako vplýva Slovenská republika na kvalitu vody Dunaja" predpokladali, že sa jedná o zaujímavé témy. U siedmy rok je SOŠ chemická v tejto súťaži skutočne úspešná a obsadzuje popredné miesta krajského kola. Naši žiaci opäť obsadili prvé a druhé miesto v krajskom kole a pochopiteľne s radosťou pôjdu prezentovať našu školu aj na celoštátnu prehliadku, ktorá sa uskutoční v dňoch 25. – 27. 4. 2012 v Piešťanoch. Či sa zopakujú mimoriadne úspechy, ktoré nám priniesol minulý školský rok (prezentácia prác v Číne, Rusku a v Švédsku), ukáže čas.

SOŠ chemická spolu s pedagógmi vo veľkej miere už niekoľko rokov výrazne podporuje odbornú činnosť žiakov, ktorí sa oduševnene venujú chémii aj v vo svojom voľnom čase. Sme veľmi radi, že aj v tomto školskom roku škola obstála s krásnym umiestnením v tak náročnej súťaži. Žiaci tak môžu školu, ale aj Slovensko reprezentovať aj na medzinárodnej pôde.