Blindfriendly Štvrtok 5. 12. 2019 | Meniny má Oto Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Úvodná konferencia - Comenius 2013 - 2015

V dňoch 18.-22. 11. 2013 sa konala na Obchodnej akadémii Nevädzová 3 otváracia konferencia medzinárodného projektu Comenius Intercultural Competence in Business.

 
Do tohto projektu sú spoločne s nami zapojené tiež školy z Nemecka- Berufskolleg der Stadt Bottrop, Švédska- Young Business Creatives, Rumunska- Colegiul Tehnic „Mihai Viteazul“, Turecka- Anadolu Lisesi a Poľska- Zespół Szkół. Našu školu reprezentovali žiaci tretieho ročníka pod vedením Ing.Stančíkovej a Mgr. Baráthovej.
V utorok sa všetci účastníci projektu stretli v Inštitúte bankového vzdelávania. Tam sa žiaci predstavili svojimi prezentáciami o svojej krajine a škole. Naši žiaci predviedli ľudový aj moderný tanec a zahraniční zase zábavné skeče a scénky o mentalite národov.
Počas celého týždňa žiaci pracovali na téme projektu a založili si firmu Delish, ktorá sa zaoberá gastronómiou so všetkými národnými jedlami krajín v projekte.
Našu medzinárodnú študentskú konferenciu slávnostne ukončila pani riaditeľka Ing. Erika Marošová, PhD. 
Tento projekt bude trvať dva roky a jeho téma je veľmi aktuálna a zaujímavá - "Medzinárodné kompetencie v podnikaní". Žiaci majú možnosť zdokonaliť sa v anglickom jazyku, získať nové vedomosti o podnikaní, spoznať kultúry iných krajín. Už na tejto konferencii získali nové kamarátstva, založili si facebookovú skupinu, založili novú firmu a oslávili úspešnú prácu.
Výsledkom nášho projektu bude sprievodca svetom medzinárodného podnikania. V príručke sa užívatelia dozvedia, ako postupovať pri zakladaní firmy v partnerských krajinách, čo všetko je potrebné vybaviť a zariadiť. Dozvedia sa tiež zásady korektného správania sa v obchodných a firemných situáciách, rozdiely v správaní sa v rôznych krajinách