Blindfriendly Streda 8. 4. 2020 | Meniny má Albert Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Výmenný pobyt partnerských škôl Moskva – Bratislava

 V dňoch od 7. apríla do 17. apríla 2019 sa uskutočnil výmenný pobyt medzi slovensko-ruskou bilingválnou triedou I.AR Gymnázia Ivana Horvátha z Bratislavy a Štátnou strednou školou č. 224 z Moskvy. Z partnerskej ruskej školy prišlo na výmenu 25 ruských žiakov vo veku od 13 do 17 rokov s pedagogickým dozorom dvoch ruských učiteľov – Anna Jurievna Golubockich a Alexander Alexandrovič Smirnov.

 

Príprava výmenného pobytu začala už tri mesiace pred ich príchodom, kedy riaditelia škôl upresnili termín návštevy, odovzdali si vzájomné pozvania a dohody. Medzitým kontaktní učitelia - Ekaterina Borisova a Alexander Smirnov zostavovali zoznam ruských žiakov a slovenských hostiteľských rodín.
Program výmenného pobytu pripravili učiteľky ruského jazyka – Ekaterina Borisova a Jana Rozporková.
V pondelok 8. 4. 2019 bola ruská návšteva oficiálne privítaná na pôde gymnázia vedením školy a učiteľmi ruského jazyka a nasledovala exkurzia po Starom meste Bratislavy. V utorok doobeda hostia sledovali moderné vyučovacie metódy na rôznych otvorených hodinách školy. V poobedňajších hodinách poznávali prehliadkou Devínsky hrad.
V stredu a vo štvrtok mali možnosť autokarovou poznávacou exkurziou vidieť hrady v Trenčíne a v Bojniciach a pozrieť si aj Park miniatúr slovenských hradov a zámkov v Podolí.
V piatok obdivovali vyhliadku na hlavné mesto zo Slavína a Bratislavského hradu.
Víkend strávili v rodinách. Časť ruskej skupiny navštívila neďalekú metropolu južnej Moravy – Brno.
V pondelok a v utorok využili blízkosť hlavných miest susedných štátov – Viedne a Budapešti – prostredníctvom celodenných autokarových poznávacích exkurzií.
Posledný deň bol vyhodnotený výmenný pobyt, obe školy spoločne ocenili význam vzájomnej kultúrnej a vzdelávacej spolupráce pre rozvoj jazyka, tradícii a priateľských vzťahov.