Blindfriendly Piatok 19. 7. 2019 | Meniny má Dušana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Získali sme Európsky certifikát kvality

Hotelová akadémia na Mikovíniho ulici v Bratislave získala opäť európsky certifikát kvality ako ocenenie za vynikajúcu prácu pri realizácii projektu "How today's teens R" v rámci programu partnerstvo škôl eTwinning. Znamená to, že naša práca bola ocenená na najvyššej európskej úrovni, čo je pre nás veľkým zadosťučinením a zároveň výzvou, aby sme pracovali čo najlepšie aj naďalej. Spolupracovali sme s partnerskými školami z Francúzska, Cypru, Rumunska a Arménska. Projekt bol zameraný na riešenie problémov, ktoré trápia mladých ľudí. Študenti v zmiešaných tímoch diskutovali, tvorili videá, interaktívne nástenky, prezentácie, príbehy, online časopis a to všetko v anglickom jazyku.

 

Program eTwinning má na našej škole už dlhú tradíciu. Osem rokov sme členmi najväčšej  komunity európskych škôl a  študenti majú možnosť vzdelávať sa spolu s európskymi partnermi.

eTwinning je spoločenstvo škôl, do ktorého je zapojených viac ako 330 000 učiteľov z celej Európy, financované Európskou komisiou ako súčasť programu Erasmus+. Zameriava sa na podporu využívania moderných informačných a komunikačných technológií za účelom vytvorenia partnerstiev európskych škôl .

Naša škola je poradenským a školiacim centrom eTwinningu, od roku 2008 sme realizovali 11 medzinárodných projektov. Pôsobí tu európska ambasádorka eTwinningu Kornélia Lohyňová, ktorá prezentuje školu na medzinárodných podujatiach, vedie workshopy a webináre pre európskych učiteľov, motivuje učiteľov k tomu, aby do škôl prinášali nové moderné metódy vyučovania a aby využívali eTwinningové projekty, pretože tie sú cestou k rozvoju kompetencií 21. storočia.