Blindfriendly  5. 4. 2020 | Meniny má Miroslava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Župné gymnázium na vrchole rebríčka INEKO

Škola pre mimoriadne nadané deti a Gymnázium, Teplická 7, Bratislava, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK, je v rebríčku najlepších základných škôl, stredných odborných škôl a gymnázií prvým najlepším gymnáziom na Slovensku. Do prvej desiatky najlepších gymnázií sa tiež dostalo Gymnázium, Grösslingová 18, Bratislava.

 

Župné gymnázium na vrchole rebríčka INEKO

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy INEKO zverejnil v decembri 2016 aktualizáciu rebríčka najlepších základných škôl, stredných odborných škôl a gymnázií na základe výsledkov v testovaní žiakov. Škola pre mimoriadne nadané deti a Gymnázium, Teplická 7, Bratislava, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK, je v rebríčku prvým najlepším gymnáziom na Slovensku. Do prvej desiatky najlepších gymnázií sa tiež dostalo Gymnázium, Grösslingová 18, Bratislava v pôsobnosti bratislavskej župy.

Rebríček je zostavovaný na základe výsledkov písomnej maturity (pri gymnáziách je váha 60%), štvrtinu hodnotenia ovplyvňuje regionálna uplatniteľnosť študentov (pomer nezamestnanosti absolventov voči priemernej nezamestnanosti okresu sídla školy) a 15% váhy v celkovom hodnotení sú mimoriadne výsledky oceňované ministrom školstva.