Blindfriendly Piatok 21. 2. 2020 | Meniny má Eleonóra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Školy budú súťažiť o titul Supertrieda

 Základné a stredné školy môžu súťažiť v prezentačnej školskej súťaži s názvom Supertrieda v slovenskom a anglickom jazyku, prihlášky treba podať do utorka 28. februára 2012.

 

„Aj v tomto školskom roku je cieľom zapojiť čo najväčšiu skupinu žiakov našich škôl do záujmovej činnosti a vytrhnúť ich z bežného denného stereotypu. Projekt učí zapájať fantáziu, rozvíjať pamäť, učí žiaka prispôsobovať svoje správanie v kolektívnej práci,“ uviedol bratislavský župan Pavol Frešo. Za posledné roky sa zapojilo do súťaže už 23 000 detí. Vyhlasovateľom projektu „Super trieda“ je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, organizátorom je Občianske združenie Supertrieda. Téma aktuálneho ročníka je „Keď raz budem starý....“.

SuperTrieda/SuperClass je medzinárodný európsky projekt, ktorý je v SR koncipovaný ako súťaž medzi slovenskými školami s možnosťou postupu do medzinárodného kola. Projekt je súčasťou štátneho vzdelávacieho programu pre vyučovací predmet Výchova umením, Hudobná výchova, odporučený je pre Slovenský jazyk a Anglický jazyk. Je definovaný a upravený ako preventívny program proti šikanovaniu. Žiaci tvoria umelecký program na spoločnú tému v slovenskom alebo anglickom jazyku. Podrobnejšie informácie o projekte je možné získať na stránke www.supertrieda.sk, na e-mailovej adrese info@supertrieda.sk.