Blindfriendly Piatok 24. 5. 2019 | Meniny má Ela Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Slovensko – francúzske partnerstvo

 Žiaci Strednej odbornej rybárskej školy (5 študentov a pedagogický dozor) z Francúzska absolvovali v dňoch 23.03. – 05.04. 2012 výmennú prax, ktorú im zabezpečila Spojená škola v Ivanke pri Dunaji.

 

Od roku 2007 spolupracuje Spojená škola – Stredná odborná škola v Ivanke pri Dunaji s partnerskou školou vo Francúzsku. Stredná odborná rybárska škola leží na juhu Francúzska v regióne Lozére. Najväčším mestom v regióne je Montpelliere. Škola sídli v malebnej dedinke La Canourgue. Oblasť sa vyznačuje intenzívnou poľnohospodárskou činnosťou v živočíšnej aj rastlinnej výrobe.

V priebehu takmer piatich rokov partnerstva, či skôr priateľstva, navštívilo školu viac ako 50 študentov zo Slovenska a rovnaký počet francúzskych študentov prišlo k nám. Študenti odboru rybárstvo každoročne absolvujú výmenné stáže, ktoré sú zamerané nielen na zvyšovanie odborných zručností, ale aj komunikačných schopností v anglickom jazyku. Naša spolupráca nie je založená len na využívaní projektov európskeho sociálneho fondu, ale predovšetkým na dobrej spolupráci. Úspech medzinárodnej spolupráce nezávisí len od peňazí, ale predovšetkým od ľudí. V blízkej budúcnosti otvorí naša škola brány siedmym novým európskym partnerom.