Blindfriendly Štvrtok 2. 4. 2020 | Meniny má Zita Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

BSK: Župná olympiáda seniorov pozná svojich víťazov

Presnosť, rýchlosť, obratnosť a múdrosť. To boli hlavné kritéria úspechu na piatom ročníku Župnej olypiády seniorov, ktorá sa konala v utorok 25. augusta 2015. Medzi 150 seniormi a seniorkami boli dokonca hostia zo susednej Českej republiky a Maďarska.

 
Do každoročnej Župnej olympiády seniorov o putovný pohár predsedu Bratislavského samosprávneho krajasa tento rok prihlásilo až 16 tímov. Každý z nich musel priniesť aj štartovné v podobe vlastnoručne upečeného koláča. „Z roka na rok tu máme viac a viac družstiev. Sme veľmi radi, že medzi nami môžeme privítať aj našich hostí zo zahraničia – zo Stredočeského kraja a tak isto aj z Maďarska, z okolia Mosonmagyaróváru,“ povedala v areáli DSS Rosa, v ktorom sa súťaž konala, vicežupanka Bratislavského samosprávneho kraja Alžbeta Ožvaldová.
 
Športujúcich penzistov prišla povzbudiť aj senátorka Parlamentu Českej republiky a radní Stredočeského kraja Emílie Třísková.Naši západní susedia mali na Župnej olympiáde seniorov zastúpenie v podobe družstva z Rožmitálu pod Třemšínem. „Chcela by sa poďakovať všetkým, ktorí sa podieľajú na tejto krásnej akcii. Je dobré, že sa schádzate a okrem športového zápolenia nájdete nových kamarátov, nových známych, nových priateľov a o tom tieto naše stretnutia sú,“ prihovorila sa senátorka športovcom.
 
Svoje zastúpenie na podujatí mali aj naši južní susedia. Tím z obce Levél prišiel povzbudiť aj jej starosta Béla Kiss. „Je veľmi pekné sa takto poobzerať a vidieť toľko aktívnychseniorov. Chcel by som vám popriať veľmi pekné zážitky a veľa športových úspechov. Domnievam sa, že predstavujete takú silu, ktorú sa oplatí odovzdať mladšej generácii,“ povzbudil seniorov. Medzi hosťami nechýbali ani poslanci BSK a zamestnanci odboru sociálnych vecí Úradu BSK, ktorí podujatie organizovali a opätovne spojili dobrovoľníkov z radov študentov a seniorov. „Takáto forma medzigeneračnej spolupráce sa nám výborne osvedčila.  Seniori, ktorí si prišli zasúťažiť aj pomôcť, majú napriek vážnym zdravotným problémom radosť zo života. Mladí ľudia s nimi radi spolupracujú, “ uviedla riaditeľka odboru sociálnych vecí Michaela Šopová.
 
Celkovo zápolilo 16 tímov v siedmych disciplínach: petang, štafetováchôdza, hodkriketkounacieľ, hodšípkami, florbalovástreľbahokejkounabránu, chôdza s loptičkounalyžičke a hlavolam.
Seniori a ich fanúšikovia si mohli počas prestávok medzi jednotlivými disciplínami  dať zmerať krvný tlak a glykémiu, vyčistiť okuliare,či absolvovať kurz prvej pomoci na digitálnej figuríne. Tú im, napriek prázdninám, predviedli študenti Strednej zdravotníckej školy na Strečnianskej ulici a Strednej zdravotníckej školy na Záhradníckej ulici.
Absolútnym víťazom Župnej olympiády seniorov v roku 2015 sa napokon stal tím zo Senca. Najlepší župný koláč zase upiekli seniori z Domova dôchodcov na Pažítkovej ulici z bratislavského Ružinova.