Blindfriendly Piatok 24. 1. 2020 | Meniny má Timotej Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Fašiangy v stupavskom Kaštieli

 Deň pred Popolcovou stredou sa v DSS a ZpS Kaštieľ konala fašiangová zábava. Zúčastnilo sa na nej približne 80 klientov zo všetkých úsekov. Okrem príbuzných a známych klientov prijala naše pozvanie aj riaditeľka odboru sociálnych služieb BSK Michaela Šopová.

 

Klienti, ale i zamestnanci sa poprezliekali a zrazu sa jedáleň, v ktorej sa zábava konala, zaplnila rôznymi zvieratami, príšerami, či rozprávkovými bytosťami. Žaba, myš, tigrica, či čert, nevesta, pirát, alebo červená čiapočka (samozrejme aj iní) roztancovali účastníkov zábavy. Všade vôkol rozvoniavali šišky, ktoré chutili úplne všetkým.

Samotná zábava prebiehala v duchu fašiangov – teda veselenia sa a tanca. Vyhrávala nám už osvedčená a žiadaná skupina pána Hyžu s deťmi z Bratislavy. Dokonca nás prišli pozdraviť aj podobne „zrichtovaní“ známi z Lozorna a aj Stupavčania z Mestského centra kultúry. Spoločne s našim speváckym zborom si zatancovali a zaspievali, nevynechali pritom ani „kľúčovú“ pieseň: Fašiangy – Turíce. Samozrejme nesmelo chýbať ani tradičné „pochovávanie basy“ a spoločné spievanie „Olóres, dolóres“.

Klienti sa bavili až do konca a po poslednom tanci odchádzali spokojní na svoje oddelenia.