Blindfriendly Štvrtok 2. 4. 2020 | Meniny má Zita Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

I. ročník petangového turnaja v DSS Merena

 Dňa 24. júna 2010 sa v Domove sociálnych služieb a zariadení podporovaného bývania MEREMA uskutočnil v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom, v prekrásnom prostredí Penziónu Harmónia v Modre – Harmónii, 1. ročník petangového turnaja.

 

Turnaj zahájil slávnostným príhovorom pán riaditeľ Meremy Mgr. Ján Duban a prvým nahodením košónu pani riaditeľka odboru sociálnych vecí BSK Mgr. Michaela Šopová. Súťažiacim popriali veľa odvahy, vytrvalosti a férovosti v hre. Súťažilo 28 družstiev, z ktorých jedno družstvo vytvorili zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja, 25 družstiev tvorili klienti zariadení sociálnych služieb v pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja a 2 družstvá reprezentovali Trnavský samosprávny kraj.
Víťazom celého turnaja sa stali klienti Domova sociálnych služieb Hestia z Pezinka, ktorým prialo šťastie počas celého dňa. Na 2. mieste sa umiestnili klienti z Domova sociálnych služieb Integra z Bratislavy a 3. miesto patrí petangistom z Domova sociálnych služieb zo zariadenia Senec – Báhoň. Prekrásne ceny a diplomy výhercom odovzdali zástupkyne BSK Mgr. Michaela Šopová, Mgr. Marica Šiková a PhDr. Jana Matulová. Bez odmeny neodišiel nikto. Diplom, balíček s darčekmi a keramická plaketa, ktorá zdobila hruď každému účastníkovi boli peknou odmenou a zároveň i motiváciou do ďalšej hry.
Počasie prialo a účastníci turnaja mali možnosť zmerať si svoje sily okrem petangu i v súťaživých športových hrách a na nenáročnej túre na Zámčisko v prekrásnej prírode Malých Karpát. Taktiež si mohli vyskúšať svoje zručnosti v tvorivých dielňach – divadelnej, keramickej a drotárskej. O hudobnú produkciu a ozvučenie celého turnaja sa postaral Ľudovít Zemko, ktorý vďaka podpore Nadácie SPP získal grant na uskutočnenie svojho sna stať sa disdžokejom.
Poďakovanie patrí všetkým oduševneným petangistom, ktorí sa turnaja zúčastnili a taktiež Penziónu Harmónia, za poskytnutie prekrásnych priestorov, firme Baloon designe za pestrú balónovú výzdobu, spoločnosti Paplónik a McDonalds za chutné občerstvenie a dary pre víťazov v podobe poukážok, spoločnosti SANDOZ, Sun travel, firme Camfil, BSK a Vysokej škole zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety za dary pre účastníkov.