Blindfriendly Pondelok 14. 10. 2019 | Meniny má Boris Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Klienti zariadenia Gaudeamus súťažili v Portugalsku

 Slovenské reprezentačné družstvo sa v dňoch od 25. júna do 3. júla t. r. zúčastnilo Majstrovstiev Európy v bocci v Portugalsku. Bocci je druh športu, ktorý je blízky petanqu a je vhodný pre zdravotne postihnutých športovcov. Slovenská výprava patrila medzi tie najväčšie. Šiesti z desiatich reprezentantov sú klientmi zariadenia Gaudeamus.

 
Okrem náhradníka v pároch BC3 družstvo obsadilo všetky možné hráčske pozície v jednotlivých kategóriách. Celkový počet osôb vo výprave bol dvadsať,  z toho desať športovcov.  Samotné zloženie ľudí v družstve a klímu počas podujatia hodnotia účastníci veľmi pozitívne. Vyformoval sa nový spoľahlivý a veľmi príjemný tím, v ktorom za celý čas nedošlo ku konfliktom. Tento stav sa vyvíjal už počas spoločných sústredení a dobrá nálada ostala medzi nimi až do konca pobytu.
 
Športovci sa dočkali aj medailového umiestnenia, o ktoré sa postaral Róbert Ďurkovič v boji o 3. miesto. V tomto dôležitom súboji porazil maďarského hráča Deža Béreša. I napriek vážnemu poraneniu svalu na pravej ruke dokázal tento súboj doviesť do víťazného konca.
Nakoľko Slovenský zväz telesne postihnutých športovcov mohol uhradiť iba troch reprezentantov „A“ s asistentmi /Ďurkovič, Strehársky, Ďurdinová/, zvyšných sedem športovcov /Nagy, Mezík, Dančo, Král, Burianek, Švaňa, Burian/ si muselo zháňať financie pre seba i svojich asistentov svojpomocne. Bez ich snahy a energie, ktorú vložili spolu so svojím okolím na zabezpečenie svojej účasti v rámci reprezentácie by sa len ťažko mohli chváliť tak početnou výpravou a peknými výsledkami. Bez ich prítomnosti na Majstrovstvách Európy, či ďalších úspechov na Majstrovstvách sveta alebo Svetovom pohári, by sa na základe bodov vo svetovom rebríčku podľa pravidiel CP-ISRA (Medzinárodná organizácia pre šport a rekreáciu ľudí s centrálnymi poruchami hybnosti) nemohli zúčastniť na paralympiáde 2012 v Londýne. Takže prvý úspešný krôčik v novom paralympijskom období v tomto smere má tím za sebou.