Blindfriendly Pondelok 14. 10. 2019 | Meniny má Boris Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Projekt Amerem

Vďaka finančnej podpore Nadácie VÚB vznikla v Domove sociálnych služieb a zariadení podporovaného bývania Merema v Modre umelecká skupina výtvarne nadaných klientov, pod názvom Amerem.

 
Tvorba v rámci umeleckej skupiny poskytla znevýhodneným ľuďom priestor pre vzájomnú identitu, pocit spolupatričnosti a motiváciu k ďalšej tvorbe. Arteterapia bola využitá nielen ako metóda sociálnej práce so znevýhodnenou skupinou ľudí, ale aj ako samostatne umelecky hodnotná a tvorivá aktivita, ktorá sa dočkala adekvátneho ocenenia. Ciele projektu sa niesli v dvoch rovinách. Prvou je sociálna rovina - I´art pour I´home -umenie pre človeka a druhou je individuálna rovina - I´art pour la santé - umenie pre zdravie.
Vyvrcholením projektu Amerem je výstava umeleckých diel, vernisáž ktorej sa uskutoční 27. novembra 2014 o 13-tej hodine v priestoroch chráneného pracoviska Musique club galerie, Štúrova 61, Modra. Výstava potrvá do januára 2015.
                                                                                                                                                           Milada Gašparecová