Blindfriendly Piatok 19. 7. 2019 | Meniny má Dušana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Sociálny program kraja ženám pomáha žiť bezpečne a slobodne

Bratislavský samosprávny kraj odštartoval tento rok sociálny program Pomoc ženám, na ktorých je páchané násilie. Základným cieľom programu je prevencia a eliminácia násilia páchaného na ženách tak, aby nemuseli čeliť porušovaniu ich základných ľudských práv.

 
„Nie je prijateľné, aby v 21. storočí bola každá piata žena vystavená akémukoľvek druhu násilia – či už fyzickému, alebo psychickému. Robíme všetko pre to, aby sme tento negatívny jav zmierňovali. Bratislavský kraj ako prvý zo všetkých ôsmich krajov vypracoval regionálny akčný plán na pomoc ženám, na ktorých je páchané násilie,“ povedala podpredsedníčka BSK Gabriella Németh.
 
Bratislavský samosprávny kraj v roku 2013 finančne podporil subjekty,  ktoré sa v rámci svojich projektov venujú aj pomoci ženám, na ktorých je páchané násilie. Bratislavská župa spolupracuje v oblasti pomoci ženám, na ktorých je páchané násilie s organizáciami Aliancia žien Slovenska, o. z., Pomoc ohrozeným deťom, o. z.,  Brána do života, o. z. a Domov Dúha, o. z., Unicef,o.z. Tento rok ich kraj podporil sumou  212 300 eur.