Blindfriendly Streda 26. 2. 2020 | Meniny má Viktor Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

SOŠ kaderníctva a vizážistiky bola aj na Žofíne úspešná!

 Dámsky spoločenský účes, zdobenie nechtov, maľovanie na telo, dámsky strih a styling, fúkaná, pánsky strih a styling a súťažný make-up – to boli súťažné kategórie Majstrovstiev Českej republiky – Koruny Kreativity Junior 2017, ktoré sa v stredu 11.1.2017 uskutočnilo v Paláci Žofín v Prahe. Súťažili tu mladí kaderníci, vizážisti a stylisti.

 

„SOŠ kaderníctva a vizážistiky bola aj na Žofíne úspešná"
Dámsky spoločenský účes, zdobenie nechtov, maľovanie na telo, dámsky strih a styling, fúkaná, pánsky strih a styling a súťažný make-up – to boli súťažné kategórie Majstrovstiev Českej republiky – Koruny Kreativity Junior 2017, ktoré sa v stredu 11.1.2017 uskutočnilo v Paláci Žofín v Prahe. Súťažili tu mladí kaderníci, vizážisti a stylisti. Gala finále s témou „Vo víre hladových hier ˮ inšpirovanej Hunger games organizovala asociácia FISY. Predsedami odborných komisií byli usporiadatelia akcie – Pavel Filandr, popredný český vizážista, stylista a módny návrhár, a Jakub Syllte, predseda majstrovstiev a manažér Pavla Filandra.
          „Veľmi radi sme mladým kreatívnym stredoškolákom poskytli pre túto záslužnou akciu krásne interiéry Paláca Žofín. S radosťou sme tak podporili usporiadateľov aj pedagógov jednotlivých škôl, pretože je určite pre život mladých ľudí veľmi dôležité, že im dospelí dávajú priestor pre rozvíjanie talentu,“ vysvetlil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, pod ktorého  osobnou záštitou sa majstrovstvá konali a zároveň sa ujal funkcie predsedu V.I.P. poroty. V porote boli ďalej Olga Kopalová Rynešová, majiteľka bižutérnej firmy a autorka medailí majstrovstiev, fotografka Michaela Feuereislová, cvičiteľka Hanka Kynychová či Marek Dědík, tanečník  a ďalší.
 O význame a rozsahu súťaže svedčí fakt, že súťažiaci mali k dispozícii celkom 74 modeliek a modelov, vďaka ktorým mohli odborným komisiám ponúknuť výtvory vzletné, elegantné i extravagantné – to podľa fantázie a šikovnosti tvorcov i „uhlu pohľadu“ divákov. Súťaž mala celkovo vysokú úroveň,  svojim charakterom a organizáciou je ojedinelá v rámci strednej Európy.
Žiaci Strednej odbornej školy kaderníctva a vizážistiky, Svätoplukova 2 v Bratislave  v  náročnej konkurencii úspešne obstáli. Žiačka Ashley Skronka získala krásne 3.miesto v kozmetickej tvorbe, Patrik Múčka 7. a Kristína Hruboňová 8.miesto v pánskom strihu . „
Ing.Ľubica Hegerová, riaditeľka