Blindfriendly Piatok 6. 12. 2019 | Meniny má Mikuláš Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

SOŠ, Senec na jablkovom hodovaní

 Dňa 8. októbra 2016 sa aj v našom meste Senec uskutočnilo jablkové hodovanie. Námestie pred MsKS sa v túto sobotu ráno zaplnilo davom ľudí. Tunajšie hodovanie má vždy neopakovateľnú atmosféru. K jednému zo stolov určených na predaj jabĺčkových špecialít sa postavili aj zástupcovia Strednej odbornej školy v Senci.

 

Jablkové hodovanie v Senci bolo podporované aj „z najvyšších miest“ – po týždni nepríjemného sychravého počasia sa na mesto už od rána usmievalo slniečko. Aj ono bolo nepochybne zvedavé na nové inovatívne recepty a hluk trhoviska, sprevádzaný kultúrnym programom.
 
Svoje jablkové maškrty ponúkal aj tím Strednej odbornej školy v Senci, zostavený zo štyroch žiakov, dvoch učiteliek a výdatnej podpory pani riaditeľky Ľubomíry Hrubanovej. Po počiatočnom zhone, veď bolo potrebné pripraviť stôl a priniesť všetko potrebné, sa mohli  učitelia a žiaci naplno venovať obchodu s koláčikmi a inými dobrotami. Ponúkali naozaj všetko: sladké, slané, ba i nealko punč. Príprava a zloženie boli v plnej réžii každého „trhovníka – amatéra“, jedinou podmienkou boli jabĺčka – symbol jesenného zberu úrody.
A tie využili zdatné pekárky, v civile panie učiteľky a žiačky, tak vynikajúco, že aj samy boli zaskočené záujmom, ktorý spôsobila ponuka medzi návštevníkmi hodovania. O to ľahšie sa potom žiakom SOŠ na čele s pani riaditeľkou ponúkalo, predávalo i zjednávalo. Úspešne pritom dokázali, že robia česť sebe i svojej škole a dokážu jednať  a komunikovať  na úrovni, ktorú im môžu závidieť i mnohí dospelí. Prakticky využili svoje znalosti, nadobudnuté pri štúdiu v odbore škola podnikania. A že pritom zažili i plno smiechu, zábavy i príjemných stretnutí so známymi i neznámymi ľuďmi, to bola už iba čerešnička na torte.
Pri pekných ľudových a country pesničkách sa dobre kráčalo pomedzi hlúčiky predávajúcich i kupujúcich. Hodovanie bolo skutočným jesenným festivalom a jabĺčkovou oslavou.