Blindfriendly  15. 12. 2019 | Meniny má Ivica Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

SOŠ záhradnícka Malinovo triumfovala na Flóre Bratislava 2013

 Študenti SOŠ záhradnícka Gustáva Čejku v Malinove, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského kraja, zvíťazili v juniorskej kategórii v súťaži Flóra Cup Bratislava 2013. Celkovou víťazkou sa stala Loreta Solgayová, Blažej Gatyáš obsadil v tejto kategórii vzácne 2. miesto. Súťaž bola súčasťou 34. ročníka medzinárodnej výstavy kvetov Flóra Bratislava 2013.

 
„Tento úspech opäť dokazuje, že odborné školstvo v Bratislavskej župe patrí kvalitatívne medzi slovenskú aj medzi stredoeurópsku špičku,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo.
 
Škola už tradične pripravila na výstave sadovnícko – floristickú expozíciu, tentoraz v secesnom štýle. „Táto expozícia získala Zvláštnu cenu generálneho riaditeľa Incheba expo Bratislava, čo nás veľmi teší, pretože to dokazuje pripravenosť našich žiakov a kvalitu našich škôl,“ povedala podpredsníčka BSK Gabriella Németh. 

Organizátor výstavy vyhlásil súťaž vo viazaní a aranžovaní kvetov Flóra Cup Bratislava v 2 kategóriách – junior (študenti záhradníckych odborov stredoškolského štúdia) a senior (vysokoškolskí študenti a profesionáli). SOŠ záhradnícku reprezentovali v kategórii junior už spomínaní dvaja študenti - Loreta Solgayová a Blažej Gatyáš. „Počas dňa pracovali na štyroch súťažných témach: Aranžmá do apartmánu, Kytica pre VIP hosťa hotela, Aranžmá v skupine na recepciu hotela a Tajná práca,“ priblížila riaditeľka školy Monika Ignácová. Odbornú porotu a technickú komisiu tvorili profesionáli pôsobiaci v oblasti floristiky na Slovensku a v Čechách.