Blindfriendly Štvrtok 2. 4. 2020 | Meniny má Zita Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Športové hry 2009“ v DSS prof. K. Matulaya

 Zdá sa to neuveriteľné, ale v dňoch od 9. do 10. júna t. r. prebiehal neoficiálne už 25. ročník Športových hier v zariadení Domova sociálnych služieb profesora Karola Matulaya. Hry prešli rôznymi premenami a z malej nenápadnej akcie sa zrodilo tradičné dvojdňové športové podujatie pre mentálne postihnutých ľudí, známe nielen v MČ Dúbravka.

 
Hier sa už tradične zúčastnili klienti z DSS Javorinská, DSS Merema,   DSS Kampino, DSS Rozsutec a n.o. Betánia zo Senca. Tak ako po iné roky, i tento rok pomáhali vojaci Čestnej stráže prezidenta SR a študenti z Pedagogicko-sociálnej akadémie na Bullovej ulici v Dúbravke.
 
Prvý deň účastníci súťažili v  atletických disciplínach, ktoré boli prispôsobené pre ľudí s ťažkým postihnutím. Bicyklovanie bola tiež jedna z disciplín. Na záver súťažného predpoludnia sa bežala na počesť prof. Matulaya - „Matulayova míľa“, ktorú si zabehli zamestnanci, študenti i vojaci. Druhý deň sa konali súťaže v loptových hrách a hrali sa priateľské zápasy v basketbale a futbale.
 
Všetci účastníci boli za výkony odmenení medailami vyrobenými v  keramickej dielni DSS prof. Karola Matulaya a tí najúspešnejší aj vecnými odmenami. Opäť sa potvrdilo, že pôvodná myšlienka Športových hier je stále aktuálna, radosť z pohybu, zdravé súťaženie, atmosféra, vzájomné kontakty a nakoniec aj počasie si opäť podali ruky.