Blindfriendly  5. 4. 2020 | Meniny má Miroslava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Športové hry v Domove sociálnych služieb prof. Karola Matulaya

 Prší, prší len sa leje... S obavami sme sledovali vývoj počasia už niekoľko dní. Žiaľ predpovede moderátorských rosničiek sa naplnili a my sme museli Športové hry 2010 prispôsobiť počasiu.

 

Naši klienti v sebe športového ducha nezapreli a boli rozhodnutí športovať za každú cenu. Vzhľadom k tomu, že nemáme vlastnú telocvičňu sme sa prvý deň presunuli do jedálenských priestorov a po príhovore pani riaditeľky DSSpKM Ing. Edity Kruzslíkovej sme odštartovali Športové hry 2010 za prítomnosti študentiek pedagogickej fakulty UK a vojakov Čestnej stráže prezidenta SR. Ako sa počas súťažných disciplín ukázalo stali sa plnohodnotnými členmi našich tímov. Zdolávali sme prekážky, jazdili na kolobežkách, tí menší na plastových motorkách, obdivovali športové výkony Čika a Loka, našich psích kamarátov a po vyhodnotení jednotlivých súťažných disciplín sme sa roztancovali v rytme tanečnej hudby.

Druhý deň sa naplnili očakávania našej pani riaditeľky týkajúce sa počasia a my sme medzi sebou privítali súťažné tímy z DSS Javorinská, DSS KAMPINO, DSS ROZSUTEC a DSS MEREMA. Všetci sme podľa svojich schopností a možností absolvovali nasledovné disciplíny: beh, štafety, skoky do diaľky a z miesta, hod - do diaľky a na cieľ, jazdu na bicykloch - rovinku a slalom, jazdu na kolobežkách, výnimočné a zábavné disciplíny.

Na záver športového predpoludnia sme si na počesť prof. Karola Matulaya zabehli tradičnú „Matulayovu míľu.“ Každý účastník bol za svoj športový výkon ocenený nádhernou medailou. Víťazov dekorovali okrem našej pani riaditeľky aj dcéra prof. Karola Matulaya pani Mária Matulayová a riaditeľka odboru sociálnych vecí BSK Mgr. Michaela Šopová, ktorá nás spolu s vedúcou oddelenia sociálnej pomoci Mgr. Maricou Šikovou prišla podporiť. Za pomoc pri realizácii druhého dňa Športových hier 2010 ďakujeme študentom z Pedagogickej a sociálnej akadémie na Bullovej ulici v Dúbravke a vojakom Čestnej stráže prezidenta SR.