Blindfriendly Piatok 26. 4. 2019 | Meniny má Jaroslava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Športujúce školy regiónu

 Európsky týždeň športu predstavuje prvý ročník iniciatívy Európskej komisie s cieľom podporovať pohyb a šport na všetkých úrovniach obyvateľstva, ktorý po prvýkrát prebieha v termíne od 7. do 13. septembra 2015 v celej Európe a Bratislavský samosprávny kraj so svojimi školami sa do tejto iniciatívy takisto zapojil. Zatiaľ sa zapojilo vyše 70 škôl z toho takmer tridsiatka župných.

 
„Podľa priebežných informácii sa do dnešného dňa zapojilo 27 stredných škôl, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK. Samozrejme, prihlasovať sa môžu až do desiateho tohto mesiaca a verím, že ten počet ešte narastie. Ich úlohou je prejaviť akúkoľvek športovú aktivitu, ktorou chcú podporiť Európsky týždeň športu. Samozrejme, je to podnet na to, aby sa zvýšil záujem žiakov o šport ako taký,“ vyjadril sa na dnešnej tlačovej konferencii Roman Csabay, riaditeľ Odboru školstva, mládeže a športu BSK.
Školy zapojené do projektu Európsky týždeň na školách bratislavského kraja majú za úlohu v rámci súťaže vymyslieť a zrealizovať vlastnú pohybovú aktivitu, trvajúcu minimálne 20 minút, do ktorej sa zapojí maximum žiakov, ich príbuzných (rodičov, súrodencov), ale aj pedagógov a zamestnancov školy. Najúspešnejšie 3 základné a 3 stredné školy budú odmenené poukážkami na nákup športových pomôcok v  hodnote 3000,-; 2000,- a 1000,- Eur.
Školy sa do súťaže môžu prihlásiť najneskôr do 10.9.2015  na tejto adrese: www.sportujucemesto.sk/registracia.php
Výsledky súťaže budú zverejnené na stránke BSK a na webstránke www.sportujucemesto.sk  a zároveň budú zástupcovia víťazných škôl pozvaní na slávnostné vyhlásenie výsledkov do Sadu Janka Kráľa na podujatie Bratislava – Športujúce mesto, ktoré sa uskutoční v nedeľu 13.9.2015.
„V tomto týždni prebieha európsky týždeň športu, vyhlásený európskou komisiou. Dôvod bol, že Európania málo pravidelne športujú. My máme ešte jeden údaj, aj preto nás tento projekt oslovil. Keď sme robili prieskum zisťovali sme zdravotný stav stredoškolskej mládeže, v roku 2011-2012 vyšli nám tam tiež alarmujúce závery, okrem iného, že tretina stredoškolákov pravidelne fajčí, majú strašne málo aktívneho a pravidelného pohybu a majú zlý krvný tlak. To sme zistili na vzorke 5 000 študentov,“ uzavrel Peter Húska z BSK.