Blindfriendly Utorok 25. 2. 2020 | Meniny má Frederik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Stredné školy v regióne majú nových riaditeľov

 Tridsiatka škôl v Bratislavskom samosprávnom kraji má nových riaditeľov. Dnes si prevzali dekrét od podpredsedníčky kraja Alžbety Ožvaldovej.

 
„Prioritou Bratislavského samosprávneho kraja je, rovnako ako aj v minulom období, školstvo. Som veľmi rada, že som sa mohla stretnúť s riaditeľmi, ktorí budú pôsobiť od 1. 7. 2014 na ďalšie päťročné obdobie. Práve sme vymenovali našich ďalších riaditeľov na našich stredných školách a, samozrejme, musím pripomenúť, že sme sa s niektorými rozlúčili a ďakujeme za prácu aj tým riaditeľom, ktorí sa do výberových konaní už nehlásili a odchádzajú do dôchodku. Prajeme im veľa zdravia a šťastia a tým riaditeľom, ktorí začínajú toto päťročné obdobie, tak v dnešnom hektickom svete, okrem úspechov, najmä pevné nervy,“ zapriala novo vymenovaným riaditeľom vicežupanka Bratislavského samosprávneho kraja Alžbeta Ožvaldová, pod ktorú oblasť školstva v úrade BSK spadá.
 
V období od apríla do júna prebehlo 30 výberových konaní na miesta riaditeľov škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja. Výberové konania sa uskutočňujú každých päť rokov. Presne toľko trvá funkčné obdobie riaditeľov a presne toľko rokov je aj pred tridsiatkou riaditeľov, ktorí si dnes z rúk riaditeľa Odboru školstva, mládeže a športu BSK Romana Csabaya, riaditeľa Úradu BSK Valeriána Potičného a vicežupanky Alžbety Ožvaldovej prevzali menovacie dekréty.

Na 30 výberových konaní sa prihlásilo celkovo 45 uchádzačov, dvaja z nich sa nezúčastnili výberového konania pre nesplnenie kvalifikačných predpokladov a ďalší sa v deň výberového konania vzdal svojej kandidatúry.
Z tridsiatky je 24 riaditeľov staro-nových, teda pokračujú vo svojej funkcii, na ktorú boli opätovne navrhnutí. Nových riaditeľov je 6. Piati z nich vystriedajú vo funkcii riaditeľov, ktorí odišli do starobného dôchodku.
Bratislavská župa bude mať v budúcom školskom roku 2014/15 vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti 57 stredných škôl, z toho 36 stredných odborných škôl, dve jazykové školy, 14 gymnázií, dve konzervatóriá a tri spojené školy.