Blindfriendly Pondelok 17. 6. 2019 | Meniny má Adolf Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Stromy aj zastávka električiek na Žilinskej ostávajú

 Bratislavský samosprávny kraj vydal kolaudačné rozhodnutie k električkovej zastávke na Žilinskej ulici. Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja upustilo od podmienky výrubu stromov.

 
„Je to presne symbol, na ktorý ľudia veľmi silno počujú. Inými slovami, nielen v Starom Meste, ale v celej Bratislave ľudia veľmi citlivo vnímajú, keď sa stromy vyrúbavajú, tak keď máme dobrú správu, ktorá hovorí o tom, že stromy sa zachraňujú a zostanú zachránené, tak sme si to dovolili prísť povedať priamo sem na zastávku na Žilinskej. Celá vec sa má tak, že pôvodne mesto požiadalo o to, aby mohlo tieto stromy vyrúbať, aby mohlo skolaudovať túto samotnú zastávku. Samozrejme, ľudia sa voči tomu vzbúrili a samozrejme hľadalo sa potom spoločné riešenie Bratislavskej župy, Mesta ale aj Ministerstva dopravy tak, aby tá zastávka bola zachovaná,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
Bratislavský samosprávny kraj ako špeciálny stavebný úrad vydal 8. apríla povolenie k trvalému užívaniu stavby „Električková trať Radlinského – Štefanovičová – I. etapa“. Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR ako orgán, ktorý metodicky usmerňuje činnosť špeciálneho stavebného úradu, netrvalo na výrube. Podmienkou je, že na zastávke Žilinská môže zastaviť iba jeden električkový vlak.