Blindfriendly Pondelok 17. 6. 2019 | Meniny má Adolf Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Študenti rybárskeho odboru Spojenej školy v Ivanke pri Dunaji boli úspešní na medzinárodnej súťaži

 V dňoch 25. – 27. apríla 2018 sa na Strednej škole v Bzenci, Česká republika, konal 16. ročník medzinárodnej súťaže žiakov rybárskych škôl. Slovenskú republiku úspešne reprezentovali študenti Spojenej školy v Ivanke pri Dunaji. Súťaž prebiehala počas dvoch dní v siedmych teoretických a praktických disciplínach. Súťažiaci študenti rybárstva si tak preverili a porovnali svoje odborné vedomosti, rovnako aj praktické zručnosti .

 

Teoretické disciplíny pozostávali z testov z oblasti ichtyológie, chovu rýb a rybnikárstva, určovania druhov sladkovodných rýb, určovania druhov bentosu, planktonu a živočíchov žijúcich v okolí vodných plôch, vodných, bažinných a pobrežných rastlín. Medzi praktické disciplíny boli zaradené prišitie sieťoviny kaprového podberáka, hod vrhacou sieťou na terče, jazda loďou a lov rýb udicou na plávanú.
Celá súťaž sa niesla v duchu fair-play a študenti Spojenej školy v Ivanke pri Dunaji sa v silnej konkurencii rybárskych škôl vôbec nestratili, skôr naopak. Podali kvalitný výkon v teoretických disciplínach, rovnako aj v praktických. V súťaži jednotlivcov obsadil tretie miesto Roman Telúch, študent tretieho ročníka študijného odboru rybárstvo.
V súťaži nešlo len o víťazstvo. Oveľa dôležitejšie bolo vzájomné spoznávanie, obohacovanie si vedomostí a vytváranie nových priateľstiev študentov, budúcich rybárskych odborníkov a upevňovanie dobrých vzťahov v rybárskej oblasti.


Ing. Katarína Kubišová
riaditeľka školy